Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak na angličtinu?

  vydáno  •  škola
  Jak se naučit angličtinu, či jiné jazyky? Napsala jsem ti pár tipů, které mi rozhodně pomáhají.

  Začneme slovíčky, protože ta jsou velmi důležitá. Představ si, že bys uměl(a) všechna anglická slovíčka, která existují. Rozhodně by ses domluvil (a) víc, než kdybys uměl (a) jen mluvnici. To by ti asi moc nepomohlo neumět žádná slovíčka, ale pouze odříkat celou mluvnici nazpaměť.

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Jak se učím slovíčka já?

  Nastříhám si (nejlépe z tvrdého papíru, ale může být i měkký) obdélníčky asi o rozměrech 3 x 10 cm (vážně jenom přibližně, můžou být větší i menší) a na každý z nich napíšu české slovíčko, které se chci naučit v angličtině. Otočím je nápisem dolů a můžu začít. Vylosuji si jedno slovíčko např. kočka. Vedle na papír napíšu jeho překlad tedy „cat“ a vyslovím to [ket] . Když jsem ho vyslovila i napsala dobře dám ho bokem, prozatím ho nebudu potřebovat, ale když to napíšu špatně, např. kat, dám ho vedle na hromádku. Takto roztřídím všechna slovíčka, která jsem si napsala a začnu od znova s těmi, které jsem předtím měla špatně. Když doberu i tyhle, začnu zase s těmi, které jsem měla špatně a takhle postupuji do té doby, dokud nemám všechny dobře. Nakonec si všechna slovíčka zkusím ještě jednou a mám je naučená.

  A ještě pár tipů k angličtině:

  Samomluva?

  Ano, samomluva je moc dobrá na učení jazyků. Jak na to? Je to moc jednoduché stačí si jen představit nějakou situaci, kde musíš s „někým“ mluvit anglicky, ale přitom budeš mluvit sám/sama se sebou (Příklad: Jsi v Anglii a ztratíš se. Zeptej se někoho, kudy se dostaneš do tvého hotelu.) Je mnoho situací, které si můžeš zkusit, stačí se jen do své role vžít.

  Písničky, knížky, filmy

  Rád(a) posloucháš písničky, díváš se na filmy, nebo čteš knížky či různé články? Tak to zkus anglicky, překládej si anglické písničky, filmy si pusť taky anglicky. Ze začátku třeba s titulky. A nebo čti anglické knížky či články. Nevadí, když si něco budeš překládat přes slovník, spíše ti to pomůže naučit se nová slovíčka či fráze. Neboj se.

  A nakonec ten nejlepší a nejdůležitější tip. Neboj se mluvit! Neboj se, že něco řekneš špatně, nějaký cizinec tě nebude opravovat jako ve škole a dávat ti za pět, spíše naopak bude vděčný za to, že se alespoň snažíš, takže se neboj a mluv. No a to je ode mne všechno.

  Hodně štěstí při učení.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 11. října 2015 v 11:06.
  Andreuska v něm napsala:

  Pěkné

  Povedený článek. Jen mám ještě jeden takový tip a , že si do mobilu nebo kamkoliv namluvíte určená anglická slova a i překlad a pak když třeba jedete autobudem můžete si dát sluchátka do uší a poslouchat ten váš namluvený záznam. Když to budete mít puštěné pořád dokola, padne vám to do hlavy a umíte to. Ještě k tomu tipu s anglickýma filmama knihama atd.: Já mám doma pár knížek takových tich dětských jako je třeba Jú a Hele, Mickey Mouse, Karkulka na kterých to pravidelně procvičuji. Jinak jazyky se učím angličtinu, Francoužtinu a brzy budu i Němčinu :-)

  Příspěvek z 8. října 2015 v 19:53.
  konemy v něm napsala:

  Reakce na Lucianus:

  Jj my jsme si ve škole pouštěli Wallace and Gromita s angl. titulky a hodně mi to pomohlo:-D

  Příspěvek z 7. října 2015 ve 22:56.
  LiškaLíza v něm napsala:

  (◕‿◕)

  Hezké. Jen mi článek přijde poměrně krátký. No to, je jedno. Angličtinu se učím podobně. Anglicky k sobě mluvím... mno, prakticky pořád. Třeba včera jsem se sebou hádala, kdo dožral čokoládové lupínky (já) a pak jsem pokoušela přesvědčit, že to byl gang zabijáckých kachen (zjistila jsem, že mám celkem přesvědčivé argumenty). Co se týče písní, knih a filmů, anglickou hudbu poslouchám snad denně, na nějaký ten film v angličtině se také ráda povídám (nejsem velkým fanouškem českých dabingů) a jsem fanynkou anime a často se na něj dívám právě s anglickými titulky. Dříve jsem používala i zmíněnou "kartičkovou metodu", ale jsem moc líná to všechno stříhat a psát. Navíc, pokud těch slov není zrovna moc, snadno si je zapamatuji (nebo si je v duchu pro lepší zapamatování párkrát vyslovím), takže už to ani není tolik potřeba.