Alíkovina

Jak na nákup vhodného křečka

vydáno  •  Zvířata

Ahoj, už jsi přemýšlel/a o tom, že si koupíš křečka, nebo ti to dokonce nabídli rodiče? No to je fajn, tady se dozvíš, jak vybrat toho nejmilejšího křečíka a jak se o něj postaráš.

Křeček džungarský, © Štěpankaaaaa

Přemýšlíš nad tím, jaký druh křečka? Dokážu ti poradit!
Zamysli se nad tím, jak chceš, aby byl tvůj křeček velký, jakou by měl mít barvu a nebo bys jich chtěl chovat víc, jako jedno stádo. Každý křeček požaduje mírně odlišné podmínky. Můžeš se zeptat ve zverimexu, jaký křeček by byl pro tebe nejvhodnější, vzhledem k tvému věku, nebo náročnosti chovu.

Než se vydáte s rodiči do zverimexu, nejdříve si pořiďte plastový boxík pro přepravu křečků. Ve zverimexu obvykle dostaneš pouze papírovou krabičku, a protože jsou křečci velmi zvědaví, dokážou krabičku prokousat ihned, a při troše neštěstí musíte křečka najít v autě, než ho vůbec ponesete domů :-) . Zeptejte se prodavačky ve zverimexu, jestli si nemůžete vyhlídnutého křečka vzít do ruky, zjistíte, jestli kouše, jestli je klidnější nebo naopak, atd. Pouhým pohledem rozpoznáte charaktery křečků, některý bude běhat v kolečku, některý spát, některý se bude zahrabávat v pilinách. Až budete mít vybráno, můžete požádat prodavačku o bližší informace. Taky si řekněte o hrst pilin z klece, v které se nachází váš křeček. Dejte je do plastového boxíku, jakmile křeček ucítí známý pach, bude klidnější. Rovnou kupte i klec, misku, běhací kolečko, lahvičku na vodu a vhodné krmivo. Jakmile přijedete domů, dejte křečka do klece. Věnujte jim tak dva dny klid, většinou jim chvíli trvá, než se rozkoukají. Vodu měňte 2x týdně a nezapomeňte si se křečkem hrát, jsou totiž velmi aktivní (hlavně v noci).

Já vám přeji úspěchy s chovem vašeho křečka R^$>

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (14)

Příspěvek z 15. ledna 2018 v 7:20.
Alfa_Beta v něm napsala:

VeverkaČiperka123: přesně;-(;-(

Příspěvek z 14. ledna 2018 v 16:40.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

Alfa_Beta:Máš pravdu,podívala jsem se na to video,a je to strašné,chudáček křeček.;-(
Někdo by té holce měl udělat to,co dělala křečkovi

Příspěvek z 14. ledna 2018 v 16:05.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

A ještě Tvůj křeček vypadá podobné jako můj Michael :-D