Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak na Nový rok, tak po celý rok + kvíz

  vydáno  •  Škola a poznání · Kvízy · Příroda
  První měsíc v roce pomalu končí a mě zajímá, zda dodržujete svá novoroční předsevzetí. Opravdu každý den cvičíte? Skutečně jste nepřestali pomáhat mamce v domácnosti? Vážně jste stále hodní na mladšího sourozence? A fakt se pravidelně učíte a připravujete do školy? Hmm, tak to tedy smekám...

  Alík to poněkud přehnal s jídlem., © Alík

  Komu chybí pevná vůle a moc to nezvládl, tak není všem dnům konec! Nikdy totiž není pozdě začít znovu. Dávejme si však menší cíle. Nebudeme se učit denně tři hodiny, stačí třicet minut, ale každý den. Myslím tím i sobotu a neděli. Nebudeme denně běhat kilometry, stačí pořádná ranní rozcvička při otevřeném okně. Ale bacha na mráz. A s maminkou sepište dohodu, co je vlastně potřeba pomoci, aby to bylo účelné, nikoliv zmatené pobíhání s čistícími prostředky po celém bytě.

  Jestlipak si někdo z vás dal předsevzetí citové? Tedy nemyslím rozkaz typu – do jara se zamiluji, v létě budu na ulici objímat všechny v červeném triku, či jiné bláznovství. Napadají mě důležité maličkosti, které potěší druhé lidi a my budeme mít dobrý pocit. I já mám svůj soukromý slib. Několikrát za den obejmu člověka, kterého v životě skutečně miluji. Nahlas mu řeknu: „Jsem ráda, že tě mám.“

  Nedumejme tedy až moc nad svou postavou, popřemýšlejme spíše o své duši. Neřešte tolik nové značky mobilů, přečtěte si i pěknou knížku. Hezky můžete začít nový rok i v únoru, ještě není nic ztraceno. Opravdu můžeme být v novém roce lepší, hodnější, usměvavější, hubenější, čistotnější, přívětivější, prostě jiní. Hlavně bychom měli býti šťastnější.


  KVÍZ - Pranostika na každý měsíc

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (67)

  Příspěvek z 21. srpna 2009 v 16:53.
  brambri v něm napsala:

  alikovi

  ahoj matady kamarátku klarku jak se máš odepiš prosím!21251616

  Příspěvek z 5. srpna 2009 ve 13:41.
  danielka21 v něm napsal:

  ahoj

  ja jsem tu nova a rada bych se s nekym seznamila napiste mi 125

  Příspěvek z 25. července 2009 v 9:42.
  ponybroucek v něm napsal:

  AHOJ

  ALÍK         je4,jsem  tu  nová    napiš  te  mi  nekdo244107.....111