Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak na nudu?

  vydáno  •  volný čas

  Nudu asi zažil každý z nás. Teď o prázdninách nám hrozí nuda ještě více. Vybrala jsem pár zajímavých věcí, které mi pomáhají, když se začnu nudit.

  Háčkovaná zvířátka, © StrangerThings

  Začala bych něčím úplně obyčejným. Zkuste něco, co jste dlouho odkládali nebo dlouho nedělali. Může to být třeba úklid skříně nebo můžete napsat kamarádovi, kterého jste dlouho neviděli, sejít se a jen tak si povídat nebo si třeba zahrát nějakou deskovou hru.

  Taky můžete zkusit něco nového, co vás zaujalo, ale řekli jste si, že se to nenaučíte, protože na to nemáte čas nebo vám to nepůjde. Tady přidám příklad z vlastního života: Jednou jsem byla nemocná a nudila jsem se, dívala jsem se na Instagram a najednou jsem byla u videa, kde paní háčkovala moc hezká plyšová zvířátka. Našla jsem si na YouTube návod na jednoduchého hada.

  Když mi bylo líp, zašla jsem do galanterie nakoupit všechno potřebné. Možná už je vám jasné, jak to celé dopadlo, háčkuji dodnes a nejen, když se nudím. A co z toho vyplývá? Že zkoušet nové věci není špatné, protože z toho může vzniknout koníček na celý život.

  Na nudu je taky dobrý sport. Můžete si jít se sestrou/bratrem/rodičem zaběhat nebo se projet na kole a v létě je také spousta míst, kde si můžete zaplavat. Jestli jste mladší a rodiče vás sami ven nepustí, můžete najít na mapě nějaké zajímavé místo (hrad, zámek, koupaliště) a rodičům navrhnout, že byste si mohli udělat výlet klidně i na celou sobotu. Takový výlet jsme se sestrou jednou plánovaly. Našly jsme si spoje, cestu jak se tam dostat, místa, kde se zastavit, a nakonec z toho byl výlet, který se celé rodině moc líbil.

  Také můžete pro celou rodinu něco dobrého uvařit nebo upéct. Na internetu můžete najít zajímavé recepty a některý z nich zkusit. Nemusíte péct nic složitého, věřím, že rodinu potěší třeba bábovka, u nás také hodně děláme vafle.

  Napište do diskuze, jestli jste díky nudě přišli k nějakému zajímavému koníčku. ;-)

  Autorka:
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (2)

  Příspěvek z 12. července v 16:01.
  VHanka v něm napsala:

  Ty jo, já se vlastně už dlouho nenudila. Jak není zrovna nic jiného na práci, tak si čtu. Já čtu vlastně skoro pořád. A nebo luštím, teď zrovna osmisměrky.

  Příspěvek z 6. července v 8:41, upravený vzápětí.
  Annie774 v něm napsala:

  Moc hezké:-)
  Já jsem se takhle jednou začala z nudy učit nový jazyk...