Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak na tanec

  vydáno  •  Tanec · Sport

  Tanec je jeden z mých nejoblíbenějších sportů. A dneska vám povím, jak jsem začínala... až po dnešek.

  Tanec, © Rodiče

  Jak to všechno začalo?
  Všechno začalo tím, že jsem vždycky chtěla tančit. Tanec mě vždycky fascinoval. Já ho mám prostě ráda odjakživa. A tak jsem to řekla mamce (samozřejmě když už jsem uměla mluvit) a ona řekla ano.

  Tak jsem se v pěti letech šla přihlásit. Je dobré začít takhle brzy, abyste si vytvořili takovou tu lásku a aby vám to šlo. (Je to skoro stejné jako v gymnastice, když začnete v raném věku, půjde vám to trochu líp.)

  Co se dělalo u přijímaček?
  Přijímačky se konaly v červnu. Někdy na konci. Každá taneční škola to má trochu jinak. U nás v taneční škole to bylo tak, že jsem třeba musela od rohu do rohu hopsat. Prostě skákat. Omlouvám se, že si to přesně nepamatuji, ale je to skoro pět a půl roku. Ale nevadí. U mě si všimli, že mám křivou páteř. Tak jsem pak doma musela dělat nějaké cviky. Třeba kroužit hlavou. Jinak to u přijímaček nebylo špatné. Paní učitelka si něco zapisovala a pak jsme šli domů.

  Pak asi někdy na konci srpna přišel dopis z taneční školy. Psali tam, že mě vzali, a bylo tam razítko ředitele. Byla jsem moc ráda a v září jsem začala chodit.

  Začátek roku – 1. rok
  V září roku 2014 jsem šla na první hodinu. V naší třídě jsme si sedli na zem a seznamovali jsme se. Každý měl nahlas říct svoje jméno a příjmení. A potom jsme si celou hodinu hráli hry. Moc mě to bavilo. Hráli jsme třeba na sochy. Paní učitelka hrála na klavír a my jsme měli podle hudby tancovat. Třeba když byla hudba pomalá, tak jsme měli tancovat pomalu. Samozřejmě jsme ještě na začátku hodiny dostali žákovské knížky. Každý rok jsou stejné. Byli takové žluté uprostřed byla černá baletka a nad ní bylo napsáno TANEČNÍCI. A pak tam bylo napsáno jméno naší taneční školy. A zezadu jsou nějaké informace o platu. Ale to není důležité. Učili jsme se například hladkou polku. Ale říkali jsme tomu koloběžka, protože to jako koloběžka vypadá. Nebo jsme chodili po špičkách a připadali si jako baletky. V prosinci roku 2014 jsme měli svoje první taneční vystoupení. Bylo to vánoční vystoupení. Vánoční vystoupení je každý rok. Naše téma bylo vločky. Měli jsme představovat vločky. Byl to úžasný pocit! Třeba jak nám na konci všichni tleskali! Krása.

  A tak to bylo celý zbytek roku. Tancovali jsme a pořád tančíme hravou formou. Tak, aby nás to bavilo. A na konci roku bylo závěrečné vystoupení. Téma bylo světlušky. Tancovali jsme světlušky. Bylo to strašně super! Na konci vystoupení jsme zpívali od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Prázdniny u babičky. Pak, když jsme dozpívali, tak byl strašně velký potlesk! Bylo to úžasné! A můj bráška mi přinesl kytku!

  Roky 2015 – 2018
  Na začátku dalšího školního roku jsme dostali další taneční žákovské knížky. Byly stejné. Zase jsme pak hráli hry. A pak zase další hodinu tancovali. A takhle to bylo každý rok. Každý rok bylo vánoční vystoupení, každý rok bylo závěrečné vystoupení.

  Rok 2019 – 2020
  Tenhle rok to zatím není jiné. Ale předminulý rok naše paní učitelka šla na mateřskou dovolenou a my jsme dostali 2 nové paní učitelky. Už jsme s nimi 2 roky a já je nechci měnit. Mám je moc ráda a ostatní holky taky. Jsou ještě mladé a taky chodí do školy. Tanečák (to je taneční škola, u nás se tomu říká tanečák) asi před 4 lety absolvovaly. (Kdyby někdo nevěděl, co to znamená, tak to znamená, že dokončily cyklus neboli stupeň. U nás je jeden stupeň 7 let tancování. Ale když někdo chodí od 5 let jako například já, tak je 2 roky přípravka. Neboli přípravné studio. Potom to je 9 let, co musí tancovat, aby absolvoval.)

  Když tohle píšu, tak je 2. 10. 2019 a už se připravujeme na vánoční vystoupení. Téma bude obraz, kreslení nebo něco v tom smyslu. Paní učitelky taky přesně neví. Na hudbu na kterou tancujeme tak vám tady dám odkaz:

  Je to moc pěkná hudba. Ale kdybych byla já učitelka, tak bych na to vymyslela téma vzpomínky. Nevím proč. Ale i tohle je pěkné. Na vystoupení se těším. Jinak momentálně jsem ve čtvrtém ročníku prvního stupně. To znamená, že tam chodím šestým rokem. Tanečák mám každé úterý od 15:40 do 17:00 a každý čtvrtek od 15:35 do 16:50.

  Zapomněla jsem napsat, že od 1. ročníku na konci roku, když u nás ve městě hrají dechovky, tancujeme odpoledne na náměstí mažoretky.

  Budoucnost
  Do budoucnosti sice nevidím, ale určitě to bude skvělá budoucnost. Jsem zvědavá, co přinese. Za dva roky budu absolvovat a určitě budu pokračovat! Tanec totiž strašně miluji.

  Jak probíhá absolvování?
  Absolvování je vždy na závěrečném vystoupení. Prostě až se všechno dotančí a dozpívá, tak přichází absolventská část. To je, že každý absolvent má svůj vlastní tanec, který zkouší na hodině. A potom ho zatančí. Ale je to sólový tanec. Sólový znamená, že ho tančí sám.

  A až všichni dotančí, tak se pustí prezentace o absolventech. Jsou tam i jejich fotky. A potom je konec a jde se převlékat a může se jít domů. Samozřejmě všichni dávají paní učitelce květiny.

  Tancujeme ještě jedno vystoupení a to bude téma tanec.
  Tady jsem vám dala odkaz.

  Závěr
  Snad se vám článek líbil. A uvidíme se u dalšího. Ahoooooj!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 5. prosince 2019 ve 21:00.
  číča800 v něm napsala:

  AHOOJ :) mocmoc pěknéO:-)

  Příspěvek z 4. prosince 2019 v 15:50.
  Kralinda35 v něm napsala:

  Ok 4 ťapky:-3