Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak na učení?

  vydáno  •  Škola
  Taky se vám stává, že se nemůžete soustředit? A říkáte si: Co budu dělat na druhém stupni? Tak mě napadlo, napsat o tom, jak se já, holka na 1. stupni, připravuji do školy.

  (Ilustrační snímek), © MAFRA

  Je víkend, máme spoustu času na hraní a učení se. Ale komu by se chtělo učit se? Hlavní je, chtít se učit kvůli něčemu důležitému. Z pětkaře prostě zřejmě nějaký milionář nebude, zato jedničkáři mají mnohem větší šanci.

  Potom přijde na řadu samotné učení. Nejprve prolistujte žákajdu a zjistěte, z čeho vám vychází nejhorší známka na výzo (prostě napište pod sebe všechny známky např. z matiky, sečtěte je a výsledek pak vydělte počtem známek, které jste sčítali. Když vám vyjde třeba 5, tak můžete počítat s pětkou)

  Ale učitelé do hodnocení počítají i práci v hodině (jak moc se hlásíš, jestli přineseš často nějakou domácí přípravu či zajímavost o probíraném učivu), tak se neboj. Když ti třeba nejde matika, vytáhni všechny učebnice a sešity. Znovu koukni do žákovský a zjisti, co přesně ti nejde. Zjistil jsi, že třeba dělení. Tak si připrav pomůcky, které budeš potřebovat. 

  To jsou:

  psací potřeby

  učebnice

  sešit na psaní

  sklenice s vodou/ čajem/ limonádou

  kuchyňská minutka/ budík/ stopky na mobilu.

  Jestli je ti horko, otevři okno. Teplota by se měla pohybovat kolem 20 stupňů. Na stopky si dej půl hodiny. Až zazvoní, s učením přestaneš, uděláš pár dřepů, projdeš se, nasvačíš se nebo si sedneš do vany. Taková přestávka by měla trvat tak 15 až 20 minut.

  Do sešitu si zapiš pár příkladů a zkus je vypočítat. Jestli nevíš jak na to, koukni do učebnice, jestli víš jak na to, ale nejde ti to, procvičuj si to dál. 

  Jestli se učíš např. děják, napiš si do sešitu vše jen heslovitě, neopisuj dlouhé odstavce povídání o historii. Prostě zapiš data a události, místa, lidi a jejich činy atd. A pak si to pročítej, jak snadné. 

  V sešitě, ale i v pokoji, kde se učíš, a na stole tě můžou rozptylovat různé kresbičky, papírky, nepořádek, poházené knížky a hračky. Proto si to hezky všechno ukliď. Jak by se ti ve škole soustředilo, kdyby tam byl nepořádek, hluk či horko?

  Nejlepší podle mě je učit se asi hodinu a půl denně. To není tak moc. Jen 90 minut, ne? 

  A na příští den budeš nachystaný a připravený do školy, možná i v něčem přímo zaboduješ. Tenhle způsob učení používám já, plyne to z mých zkušeností. Hlavní je soustředěnost a pochopení zadání, jak říká máma.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 3. ledna 2019 v 9:05.
  Rodé v něm napsala:

  taky se mi nechce učit