Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak napsat cestopis?

  vydáno

  Blíží se prázdniny, a tím i čas cestování. Někteří z vás si založí blog a budou tam dávat fotky z cest. K tomu se Vám bude hodit, jak se píše cestopis. Zde je jeden z mých cestopisů na ukázku. Snad Vás to inspiruje.

  Moře skrývá lastury všemožných tvarů a barev., © Radkaa

  Chorvatsko (cestopisný fejeton)

  V sedmi letech jsem jela poprvé k moři s mojí rodinou. Než jsme autobusem dorazili do Trogiru, uplynulo 10 hodin. Vzpomínek a zážitků mám z tohoto pobytu u moře hodně, ale některé vzpomínky mohou být časem už trochu zkreslené. Teď bych vás chtěla s některými z nich seznámit.

  Při příjezdu v brzkých ranních hodinách slunce mělo neobyčejnou sílu, na což nejsem z mé rodné vlasti zvyklá. Když jsem vystoupila z autobusu, bylo kolem mě hodně vysokých budov, které jsem měla za panelové domy. Za chvíli jsem zjistila, že to nejsou panelové domy, které mají rodiny jako svůj domov, ale že jsou to ubytovací apartmány.

  Po ubytování jsme se vydali k moři. Když jsem poprvé spatřila moře, jen jsem stála a koukala se, jak vlnky připlouvají a na pláži se ztrácí. Taky jsem si říkala, jak musí být to moře silné, když ty vlnky dokáže dovést až ke břehu. Bylo to neskutečné. Také jsem zde potkávala hodně Chorvatů, kteří jsou jako voda. Jsou silní a turisté je vnímají pouze chvíli, když přijedou domů, už pro ně Chorvaté nejsou.

  Tento pobyt mně ukázal, co je to moře. Vyvrátil mně představu o velkém bazénu, za které jsem moře do té doby měla. Také jsem do té doby nezažila celý týden přes 30°C, a také jsem se do té doby nespálila.

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  ferda2009 v něm napsala:

  Děkuju, uvidíme, ale budu se o to snažit :)

  SVETLO v něm napsal:

  Tak ať ti to vyjde :-)

  ferda2009 v něm napsala:

  Děkuju moc! Hrozně si tvého názoru vážím. Jednou bych totiž chtěla studovat žurnalistiku a každá pochvala , mě velice potěší. Děkuju! :)