Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak pečovat o koně a pár tipů pro jízdu

  vydáno  •  sport
  Když si čtu různé knihy o koních, říkám si, jak se v nich někdo může vyznat ? Nejsou tam žádné tipy, ani jezdecké oddíly a proto jsem se rozhodla, napsat tento článek, který by vám pomohl, najít ten správný jezdecký oddíl a pomohl pochopit základní pojmy.

  Jezdím už asi rok. (Na fotce jsem já s Astrou) Od malička jsem měla ráda koně. Ale najít ten pravý jezdecký oddíl není jen tak. Doporučuji jezdecký klub Richmond city ranch nebo ranč Bučiska. A naopak podle mě, nemá cenu chodit do klubu Caballero, protože vám tam řeknou, že po třech měsících práce začnete jezdit, ale nakonec jenom pracujete a potom vám ještě vynadají, že tam nic neděláte. Takže to berte jako varování. 

  Dále si vyberte styl jízdy. Je anglický a westernový. Tip pro snadnější vyhledávání: Pokud chcete najít ranč ve svém městě (např. Ostrava), použijte následující zkratky: JK Ostrava (jezdecký klub) JO Ostrava (jezdecký oddíl) JC Ostrava (jezdecké centrum) Pozor! I když máte vybraný ranč tipy na jízdu, vám pořád neprozradím. 

  Nejdřív je na řadě čištění. Máme několik druhů kartáčů. Např. Hřbílko které slouží na odstranění hrubých nečistot, jako je bahno. Jemný kartáč slouží na odstranění prachu, vyleštění srsti. Nakonec kopyta. Ale to vám už ukáže trenér/ka. Ano! Po důkladném čištění nastává trénink. Měli byste začít na lonži. Lonžka je takové dlouhé vodítko, na které se připne koník a vy jezdíte dokola kolem trenéra. Trenér vám už vše vysvětlí. 

  Tip pro jízdu: Na koni nikdy nesmíte být nejistí, protože koník to vycítí a bude nejistý taky. Když se koník splaší nepanikařte. Spíš se nakloňte dozadu a snažte se koně otočit do kruhu. 

  Tady si můžete ověřit své vědomosti: 1. Na co je hřbílko? a) na odstranění hrubých nečistot b) na vyčištění kopyt. c) Na vyčištění sedla.

  2. Proč by jsem měla na koni být klidná a uvolněná? a) protože to koni vadí a používá se to jako trest b) Protože když jsem klidná a uvolněná, tak je kůň taky. c) protože nemám důvod být napjatá 

  3. Co mám dělat když se kůň splaší? a) Uklidňovat ho a hladit b) Snažit se ho obrátit do kruhu a naklonit se do zadu c) Seskočit 

  4. Jaké jsou zkratky pro snadnější vyhledávání? a) JK, JC, JP b) ZZVJ, čjf, JO c) JK, JC, JO 

  5. Jsou dva styly jízdy víš jaké? a) anglický a westernový b) jezdecký a moderní c) Lonžovací a klasický 

  5 bodů- bude z tebe určitě dobrá jezdkyně/jezdec. Ale nezapomeň že jezdectví není jen o vědomostech 

  4-3 body- To celkem ujde  

  2-0 bodů- Víš jistě, že chceš už chodit do oddílu? Nebylo by lepší přečíst si článek znovu, zjistit něco o koních a potom test opakovat? Určitě to umíš lépe 

  Řešení: 1-a, 2-b, 3-b, 4-c, 5-a. 

  A poslední věc. Určitě vás zajímá, proč je toto ve sportech a ne v mazlíčkách. Hodně lidí považuje jezdectví za koníček a říká, že to není sport. Ale to se mýlí. Jezdectví je těžké a říká se mu sport králů. 

  Doufám, že se vám článek líbil. Tak ahoj! A přeji hezkou jízdu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 25. srpna 2015 v 9:19.
  Horsí v něm napsala:

  Reakce na Elizaveta:

  moc dekuji :) 16 19 21

  Příspěvek z 25. srpna 2015 v 7:37.
  Elizaveta v něm napsala:

  Ahoj

  Krasnej članek .4