Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak překonat strach?

  vydáno
  Každý se někdy bál, určitě i ty. Já vím, že bys to nejraději zatajil(a), ale není to nic špatného. Přiznám se, že i já jsem se někdy bála. Je to přirozená věc, i dospělí se někdy bojí.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Někdo se bojí tmy a někdo zase bouřky. Když se něčeho bojíš, zkus to překonat a nenechávej strach nad sebou vyhrát. Překonat strach můžeš tím, že si budeš vždy říkat: "Vždyť je to jen skříň," nebo "To vrže vítr."

  A nemysli si, že to je duch nebo nějaká jiná příšera - nic z toho neexistuje. To si jen vymysleli dospělí, aby postrašili své děti. Bojíš se na hřbitově? Není čeho, vždyť to jsou jen mrtví lidé, žádní duchové. Raději se boj živých lidí, pokud nemají dobré úmysly a nebo se nedobře chovají.

  Poradna Alík radí dětem

  V poradně Alík radí dětem najdete více než 400 odpovědí na téma strach

  Někdo se vzdá kvůli strachu i svého pokoje. Můj bratr má svůj pokoj, ale nespí tam, protože se bojí půdy a kdo ví čeho ještě. Jiné je, když se bojíš například o pejska. Také to zkus překonat - třeba tím, že si řekneš, že všechno zlé je pro něco dobré.

  Když tě zradí kamarádka tím, že např. vyzradí tajemství, řekni si, že je uhozená. Kamarádit s ní můžeš, ale už jí žádné tajemství nesvěřuj - jinak to zase prozradí, když to budeš čekat nejméně.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (128)

  Příspěvek z 6. listopadu 2009 v 7:28.
  kat-zelvinka v něm napsal:

  autorka článku

  Všem vám za příspěvky moc děkuji.4

  Příspěvek z 30. října 2009 v 11:04.
  Hella24 v něm napsala:

  Reakce na mokol:

  Abych řekla že i já se bojím duchů a i jiných věcí stejně skočím na všechno comi druzí řeknou a pak se toho bojím i když nechci, věřím že je jiná dimense a že duchové existují ale bojím se toho. Snažím se s tím něco dělat ale nejde to 1413

  Příspěvek z 25. září 2009 v 19:05.
  anguše v něm napsal:

  Reakce na anguše:

  jo v poho252525441111