Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak přemluvit rodiče ke koupi zvířátka

  vydáno  •  Zvířata · Mazlíčci
  Chceš mít domácí zvířátko? Nevíš, jestli ti ho mamka nebo taťka dovolí? Řekli ti už ne? Tak tady máš článek přímo pro sebe.

  Nejkrásnější MAZLÍČČI, Andulka vlnkovaná, © MF DNES

  V první řadě se pořádně zamysli, jestli opravdu nového člena rodiny chceš. Může se ti zdát, že po zvířátku hodně moc toužíš. Jenže ono tě možná brzy omrzí a už se o něj vůbec nebudeš chtít starat. Spočítej si, kolik času je potřeba zvířeti každý den věnovata kolik peněz bude stát jeho chov, ověř si, že máš potřebný čas i finance.

  Když víš, že svého mazlíčka opravdu chceš, zaměř se na svoji rodinu. Zjisti, jestli není někdo z tvé rodiny alergický na chlupy, seno apod. Pak si uvědom, že když někam cestujete, musí tvého kamaráda někdo pohlídat, například kámoš/ka, babička, dědeček, strýc, teta nebo známý. 

  Jestli i to máš promyšlené, tak zbývá ještě jedna věc - pokud jsi už měl nebo máš domácího mazlíčka a staral jsi se o něj špatně, rodiče ti dalšího těžko koupí. Pokud už nějakého máš a nestaráš se o něj tak jak by jsi měl, změň to. Ukaž rodičům, že se o něj umíš postarat. Tím budeš blíže ke svému snu - mít dalšího člena rodiny.

  Jestli jsi nikdy neměl domácího mazlíčka a nevíš, jak rodičům dokázat, že se o něj umíš postarat, starej se o sebe. Pokud si budeš uklízet v pokojíčku, pomáhat rodičům, budou vědět, že se o nového mazlíčka budeš dobře starat.

  Také můžeš něco o svém mazlíčkovi, kterého si přeješ, rodičům říct. Například, že králík jí seno, zeleninu, zrní, jak je potřeba pečovat o jeho zdraví a co všechno budeš k chovu potřebovat.

  Než se nechají mamka s taťkou přemluvit může trvat i mnoho měsíců. Aby jsi nečekal a netrápil se, můžeš si na internetu najít něco o chovu, krmení zvířátka nebo historii původu. Hodně štěstí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 24. května 2014 ve 21:43.
  waterinda v něm napsala:

  Andulky

  Mám 10 andulek.Táta řekl jo a já jsem si pár chtěla odchovat a pak mi řekl zase jo.26254

  Příspěvek z 6. dubna 2014 ve 2:57.
  Potos v něm napsala:

  Smajlik

  Promítne smutnyho smajlíků sem tam nechtela26

  Příspěvek z 5. dubna 2014 ve 4:09.
  Potos v něm napsala:

  Mam

  Ja bych chtěla malou jesterku ale mám i pejska civavu laurinku1310