Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak přežít, když se z pětky nedostanete na gympl

  vydáno  •  Škola a poznání
  Učení, učení, učení a učení a potom je vám to na nic. Samé testy a zkoušky nanečisto vám udělají zmatek v hlavě a vy pak máte velké nervy, jestli se na gymnázium dostanete. Jestli se tam moc chcete dostat, tak musíte makat neustále bez přestávky. Já jsem taky zkoušela přijímací zkoušky, ale nevzali mě.

  Přijímací zkoušky 2007 - Přijímací zkoušky na Gymnáziu Opavská v Plzni, © Daniel Beran

  Bylo to asi takhle: jednoho krásného slunečného dne ke mně přišla mamka a zeptala se mě, jestli chci zkusit přijímací zkoušky na gymnázium. Řekla jsem si, že tím nemůžu nic ztratit, ale jen se něco nového naučím. A právě toho nádherného slunečného dne to začalo. Každý den jsem psala nejméně tři testy a učila se nové a nové věci, chodila jsem na přípravné kurzy, až přišel den D.

  Ráno jsem se s radostí vzbudila a snažila se nemít nervy, ale nějak to nešlo. Naštěstí jsem na přijímačkách potkala kamarády a bylo to lepší, protože mě přivedli na jiné myšlenky. Za pár hodin to skončilo a já šla domů. Pak jsem se ale dozvěděla, že jsem se nikam nedostala. Byla jsem dost naštvaná a zároveň smutná, ale teď už to tak hrozné není, protože jsem poznala nové kamarády a naučila se spoustu věcí.

  Můj příběh končí takhle a doufám, že i vy z toho nebudete mít noční můry. A když se na gymnázium dostanete, tak doufám, že se nebudete vytahovat před těmi, kterým se to nepodařilo.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 4. února 2011 v 15:54.
  Ferginka v něm napsal:

  :-(

  Jo taky chci jít gympl, ale asi mě nevemou.5

  Příspěvek z 4. února 2011 v 10:38.
  Tara v něm napsala:

  Ježiš!

  Gymnázium? Primitivní!

  Příspěvek z 3. února 2011 ve 14:09.
  likas v něm napsala:

  bezva

  já člověče ani nevím,jsem ještě v páté,a až přijdu do šesté musím si zvykat na druhý stupenˇ a na gympl nejspíš nebudu ani myslet.jedna učitelka nás už s té horší stránky na druhý stupenˇ připravila.no,spíše nás vyděsila.podle ní je druhý stupenˇ učení,zkoušky,a hádky s učiteli.prej nás tam nenechají ani rozkoukat a už v září nám navalí tucet prověrek.no,jestli je to pravda,tak o gymplu ani nepřemíšlím.27a jsem s toho celkem smutná.ne stoho že na gympl bych neměla,ale s toho že nám navalí prověrky.