Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak připravit rodiče na vysvědčení

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení · Rodina · Vysvědčení
  V lednu často létají koule. Sněhové. Tedy když leden zrovna neblázní a nemyslí si o sobě, že je jarní měsíc. Bohužel tenhle leden žije právě v takovém bludu. Takže venku kvetou fialky a koule člověku hrozí leda ve škole. Koule nikdy nepotěší. Zvlášť teď, když učitelé zadávají pololetní písemky a truchlivým hlasem hovoří o pololetním vysvědčení.

  Pololetní vysvědčení 2008 - Učitelka první třídy olomoucké ZŠ Stupkova Jitka Ürglová předala dnes svým žáčkům jejich první pololetní vysvědčení.(31.1.2008) , © MAFRA

  A co teprve doma! Rodiče se vrhají na žákovskou knížku jako zlatokopové na zlatou žílu. Uštvaně klušou na rodičovské schůzky a v horších případech si po návratu rvou vlasy z hlavy. Někteří velmi hlučně vyjadřují svůj názor. Zvlášť oblíbený je zoufalý výkřik „Co z tebe bude?!“ (Rodiče slabších povah se na tomto místě mohou i rozplakat.)

  Pokud vysvědčení zrovna neodpovídá rodičovským představám, lze k věci přistupovat různě. Člověk může například předstírat náhlé pominutí smyslů nebo hluchotu. Člověk se také může pokusit rodiče přesvědčit o tom, že i nekvalifikovaná pomocná práce je prima plán pro život. Lze také padnout na kolena a zapřísahat se, že se člověk do konce roku výrazně zlepší. Nebo se o to alespoň bude snažit.

  Poslední možnost je nejvhodnější. Každý člověk nemůže být génius a každé dítě nebude mít samé jedničky. Ale úplně každý člověk a každé dítě se může snažit být lepší. Zkusit něco někam dotáhnout. Nebo alespoň o malinký kousek popotáhnout. I když to učení je děsná nuda, otrava, příšernost, porcovaná hrůza a tak vůbec.

  Kdo něco v životě umí, ten si vždycky dokáže poradit. Takže to zkuste. Dejte si od rodičů poradit, abyste si sami jednou dobře poradili, a občas se učte. Dá se to vydržet. A když to pololetní vysvědčení nedopadne nejlíp, neztrácejte čas smutněním. Zbývá celých pět měsíců k tomu popotáhnout školní prospěch směrem k lepším známkám. Hurá na to!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!