Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak rychle usnout

  vydáno  •  Zdraví

  Určitě trápí někoho ve vašem okolí nebo vás, že nemůžete usnout. A já vám poradím, jak na to!

  Patrová postel z dílny Devoto., © Archiv Devoto

  Určitě vás trápí nebo někdy trápilo, že jste nemohli usnout nebo spát. A já vám dnes poradím, jak rychle usnout.

  Předem chci říct, že je lepší číst článek ráno nebo přes den. Ale když ho čtete večer, nevadí.

  1) Teď je dobré ho číst ve dne. Protože se musíte přes den pořádně, ale pořádně unavit. To se vám pak bude lépe spát a rychleji usnete.

  2) Znáte ten pocit, když je vám horko, tak se odkryjete a je vám zima?
  Na tohle musíte mít hezké počasí. Je to jednoduché. Otevřete si okno (pokud vám to rodiče dovolí) a přikryjte se. A pokud to nezabírá, tak si buď vezměte slabší deku nebo se přikryjte jen z poloviny. (Že si necháte odkryté nohy nebo naopak.)

  3) Pokud můžete, pouštějte si před spaním písničky. Ale ne rock! Ten vás akorát nabudí a nebudete moct usnout. Ale nemusíte mít ukolébavky, stačí nějaké písničky, které vám vyhovují. To už je na každém z vás.

  4) Nepřemýšlejte nad povinnostmi. Třeba že zítra musíte udělat nějaký referát do školy nebo že máte nějaký test a vy jste se neučili. To platí ještě k pravidlu, že se večer neučte. Tím zatěžujete hlavu a usnete později.

  5) Představujte si, že jste třeba na pláži a ležíte na lehátku. Můžete si také představovat, že jste ve svém oblíbeném obchodě, máte neomezený počet peněz a můžete si nakoupit, co chcete. Já jsem na škole v přírodě nemohla první noc usnout ještě s jednou kámoškou, tak jsem vymyslela, že místo počítání oveček můžete počítat puzzle. Možná vám to přijde vtipné, ale dává to smysl. Vy si vyberete obrázek, co musíte složit (ale vše jen v hlavě), já měla např. Berlínský most a dala jsem si 1 000 kousků. A pak je přepočítáte a pak je v hlavě sestavujete.

  Doufám, že se článek líbil a někomu jsem pomohla. Jestli máte ještě nějaký nápad, tak se pochlubte. A u dalšího článku ahooooooj!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 3. listopadu 2019 v 18:16.
  vikinka28 v něm napsala:

  Já bez čtení knihy před spáním tak nemůžu usnout @)->-:-)

  sonicNfnf v něm napsala:

  To bylo moc zajímavé i když jsem nemohle usnout když jsem se těšila do školy

  Příspěvek z 10. září 2019 ve 14:52.
  Morell v něm napsal:

  No hudba může být i rock, dobré je i rádio, pokud se umí tak po půl hodince vypnout, škoda, že můj mobil,s tarší, to neumí a na PC to musím ještě zprovoznit.

  Mě pomáhá neříkat si, že jdu spát, ale že si jdu odpočinout, v postýlce si říkám, že konečně odpočívám a tak prostě odpočívám a téměř vždy odpadnu rychle... (Díky brácho za ten typ!$>)