Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak s Máničkou šili všichni čerti

  vydáno  •  kultura · divadlo · soutěže
  Ahoj člobrdinky a člobrdíci, ještě nedávno jsem si myslel, že kdyby se v naší rodině mělo hlasovat o to, kdo je největší rošťák, dostal bych nejvíc hlasů já. Teď jsem si ale jistý, že by to vyhrála Mánička. Vážně. A co že to ta holka prováděla? Šili s ní všichni čerti. A to doslova. Představte si, že upsala duši peklu. A proč to udělala? Tomu nebudete věřit. Kvůli parádním šatičkám.

  z představení Jak s Máničkou šili všichni čerti, © Divadlo Spejbla a Hurvínka

  Byla totiž nešťastná, když se jí holky ve škole smály, že chodí pořád v těch samých.  Mánička si díky jejich věčnému posměchu připadala hůř a hůř a čím dál víc toužila po tom, aby jí holky vzaly mezi sebe. Myslela si, že jí k tomu pomůžou právě a jedině nové, krásné a ještě ke všemu drahé šatičky. A protože na ně neměla dost peněz,  upsala duši čertu.

  Krásné šatičky byly sice její, ale protože se za všechno platí,  tak si pro ni přišel čert. Ale ani čerti nejsou neomylní a tak se stalo něco, co nikdo nečekal.... Víc vám ale neprozradím. Snad jen to, že jsme se museli vypravit  až do Ďáblic, abychom to všechno napravili. A o tom je naše nové představení, pekelný muzikál Jak s Máničkou šili všichni čerti.

  Fotogalerie

  Po tom, co jsme si užili, jsem vám chtěl říct, že opravdoví kamarádi vás mají rádi takové, jací jste. Ne podle toho, co máte zrovna na sobě. Jak se zpívá v jedné naší písničce:

  Alíkova soutěž

  Do 13.4. hrajeme v Alíkově soutěži o vstupenky do Divadla Spejbla a Hurvínka.

  z představení Jak s Máničkou šili všichni čerti

  „kudrnatý nebo plešatý,

  nezáleží co máš za šaty,

  vždyť je to fuk,

  jestli máš rovný puk,

  když jsi príma holka

  nebo kluk……“

  A jestli se chcete přesvědčit o tom, jak to s Máničkou dopadlo, stačí odpovědět na otázky v soutěži. S trochou štěstí získáte vstupenky do divadla právě vy.

  Mějte se moc fajn

  Váš Hurvínek

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!