Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se babička přestala bát myší a ostatních hlodavců

  vydáno

  Když jsme si kupovali křečka Betty, babička proti tomu nic neměla. Ale bála se a kleci se vyhýbala. Potom se ale něco změnilo.....

  Moje Bobby, © DžungaráčekChlupáček

  Nikdy jsem nemyslela, že se babička svého strachu z myší někdy zbaví, měla ho už odmala. Když viděla nějakou myš, tak křičela. Babička ani neví, proč se jich bojí.
  Jednou jsme si koupili křeččici - Betty. Babičce to nevadilo. Nejdřív se kleci vyhýbala a tak a říkala jí myš. Dny pomalu ubíhaly a bylo to lepší a lepší. Po několika měsících si babička s Betty povídala, dávala jí papání z klece a tak. Ale pohladit si jí stejně nechtěla.

  Ale po nějaké době, když už se babička s Betty skamarádila, tak si ji nakrátko jednou pohladila. Potom už si babička Betty hladila víc a víc.:-)

  Ale v prosinci, 16., mi Bettynka zemřela na rakovinu.;-( My jsme si mysleli, že to byl abces, ale byl to nádor, potvrdila to paní veterinářka. Tak jsem si koupila další křeččici Amy - jméno jsem jí dala podle mé nej zpěvačky Amy Winehouse.
  Jak i Amyiin život byl krátký, tak i mojí Amy byl život krátký. Zemřela mi na Nový rok, měla infekci, možná sepsi. Hned jsem za babičkou běžela a brečela, že mi Amy zemřela. ;-( Babička si ji taky hladila a taky byla smutná.

  10. ledna jeli rodiče koupit novou křeččici Bobby z chovné stanice. Já jsem s nima nemohla jet, protože jsem byla nemocná. Babička a já jsme ji hned šly přivítat. Taky si Bobby hladila a i víckrát, do ruky si jí zatím ale nebere.
  Taky jim říkala myš - to už jim taky říkala křeček, i když babička říká, že mezi nimi není žádný rozdíl.. a nebo je? Ocásek?:-D Říká jim i srandovně, třeba: myš, džungiček, šmejdeček...:-D
  Myslím, že je to taková terapie. Tohle jsem fakt nečekala.

  Ale 23. září mi Bobby zemřela, asi na selhání srdce. Dokonce jsem se ji snažila oživit, ale nic. Mysleli jsme si, že hibernuje, a tak jsme zatopili, ale nehýbala se. Pak jsem se ještě radila s kamarádkami, ale už to bylo marné. Pohřbili jsme ji vedle třešně, na zahradě.

  Je vidět, že už se babička tak moc myší a hlodavců nebojí, a jsem ráda. Dokonce myslím, že se jich bojí míň než můj taťka - ten si je moc nehladil. I teta se divila, když viděla, jak si babička křečka hladí.
  Prostě stačilo pár času a je to tak.

  Mám mé holky moc ráda, samozřejmě i babičku. Jsou moc super. Jsem ráda, že má babička nové roztomilé, hezké kamarádky.

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Super

  Kikča1221 v něm napsala:

  Ahoj já mám taky strašně ráda křečky$>$>$>

  Příspěvek z 31. října 2017 v 17:58.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Zjistila jsem, že je to kluk