Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se dělá rozhovor se známou osobností? Vyzkoušejte si to.

  vydáno  •  Alík · Jak se stát...
  Chcete napsat do Alíkovin a nevíte, jak na to? Jste zvídaví a napadají vás zajímavé otázky? Ivana Gottová s dcerami nahrály audioknihu s Andělskými pohádkami na dobrou noc. U této příležitosti odpoví na vaše otázky. Vyzkoušejte si práci novináře.

  Ivana Gottová při natáčení Andělských pohádek, © Supraphon

  Vyzkoušejte si práci novináře a vyzpovídejte známou osobnost. Nejlepší otázky zašleme moderátorce Ivaně Gottové a ta na ně odpoví. Rozhovor pak zveřejníme v Alíkovinách.

  Jak na to?

  Váš text musí obsahovat stručné představení osobnosti a seznam otázek. Vše vložte pomocí formuláře na tomto odkazu: Jak psát do Alíkovin. Své otázky zasílejte do 31.10.2013. Nejlepší z vás budou odměněni prémiovými.bodíky

  Pár tipů na přípravu

  Pokud se skutečně hodláte přípravě rozhovoru věnovat, je potřeba postupovat v následujících krocích:

  • Seznamte se se zpovídanou osobou, vyhledejte si informace na internetu
  • Zvolte si téma rozhovoru (jako tip přikládáme tiskovou zprávu o vydání Andělských pohádek)

  Z rozhovoru by se čtenáři měli dozvědět:

  • Kdo zpovídaná osobnost je.
  • Čím se právě zabývá, co ji mimořádného potkalo v poslední době a případně čím se bude zabývat v budoucnosti.

  Inspirací pro přípravu otázek může být následující tisková zpráva, to je zpráva u příležitosti vydání audioknihy pohádek.

  A takhle vypadá tisková zpráva

  Moderátorka Ivana Gottová v těchto dnech dokončuje neobvyklý dárek pro všechny děti - načetla knížku Andělské pohádky.

  "Nabídku Supraphonu namluvit audiopohádky jsem přijala s radostí. Byla to pro mne velká výzva a nová příležitost. Vlastně se tím splnilo přání našich holčiček. Protože poslední tři roky už jim nemůžu tolik číst před spaním jako dřív, tak je napadlo, že by bylo hezké, kdyby mohly poslouchat maminčin hlas na cédéčku. Věřím, že Andělské pohádky na dobrou noc malé posluchače před spaním potěší a pohladí," komentuje vznik alba Ivana Gottová.

  Ivana si vybrala Andělské pohádky na dobrou noc od tří autorů: Karen Wallace, Lou Kuenzler a Katy Morgan. Jsou to něžné, láskyplné příběhy, které odrážejí ty největší dětské problémy, s nimiž se během dospívání děti potýkají.

  Jak už název knižní předlohy říká (Andělské pohádky na dobrou noc, příběhy lásky a pomoci, které přinášejí potěšení, zklidnění a pochopení), jde o uklidňující až meditativní pohádky, které děti příjemně naladí k spánku...

  V pohádkách jsou princové, princezny, ale i normální děti, zažívající podivuhodné příběhy, jež může přesto prožít každý z malých posluchačů. Těm všem pomohou andělé, řešící s hrdiny spletité a nebezpečné situace v jejich životech.

  "Z původních 20 jsme si vybrali 7 pohádek a ty doplníme povídáním s Charlottkou a Nelly. Nebudou zde chybět ani písničky s texty Ondřeje Suchého a hudbou Vratislava Šrámka," říká Ivana.

  Hodně štěstí.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 23. října 2013 v 18:26.
  LucyBloom v něm napsala:

  Supr!

  Tak to zkusím 16 Hrozně ráda dělám rozhovory a napadá mě tolik otázek, které bych Ivaně položila! Těším se. Hrozně.

  Příspěvek z 23. října 2013 v 15:28.
  MorellTM v něm napsal:

  Formulář pro Alíkoviny

  Takže ten formulář přece jen funguje? Že o tom nevím, znám jen spoustu lidí, kterým nepřišla žádná odpověď, když vám do Alíkovin psali článek. To je píše opravdu tolik lidí?
  18

  Příspěvek z 22. října 2013 ve 13:09.
  mrkes v něm napsala:

  hmhm

  ooooooo,možná to zkusím