Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se dělá sraz kamarádů z Alíka

  vydáno  •  Co nového u mě! · Volný čas venku · Srazy Alíka
  V posledních týdnech se v Alíkovinách i v nástěnkách o srazech kamarádů z Alíka objevují připomínky o tom, že někdo bydlí daleko a že by se měl udělat nějaký sraz blíž k jeho bydlišti. Tyto připomínky jsou zbytečné. Sraz bude tam, kde si ho uděláte.

  Ty srazy kamarádů z Alíka, aspoň ty v Praze, na kterých jsem byl, neorganizuje Alík. To si zorganizovali účastníci sami. Protože však se nadále vyskytují některé nejasnosti, pokusím se v tomto článku napsat něco o tom, jak se dá takový sraz udělat.

  Jednodušší varianta je, když se chcete potkat s určitým konkrétním kamarádem. V takovém případě se prostě domluvíte a sejdete. I v takovém případě však je vhodné dodržovat některá bezpečnostní pravidla, zejména když toho druhého osobně neznáte. Na internetu se totiž může stát, že narazíte na někoho, kdo se za kamaráda jen vydává. Proto není dobré si dávat sraz na osamělém místě, a je lepší přijít na místo třeba s kamarádem nebo s rodiči. V případě, kdy bydlíte daleko od sebe, je dobré si dát sraz tak, aby jeden z vás nezabloudil - tedy například na místě, kde to znáte oba. Je lepší si dát sraz u nádraží, než nechat vzdálenějšího účastníka bloudit po neznámém městě.

  Trochu složitější je, když chcete pořádat sraz otevřený pro všechny kamarády z Alíka. kteří budou mít zájem.

   V takovém případě je vhodné učinit následující věci:
  • Dát nějakým způsobem na vědomí, že nějaký sraz chcete chystat. Je možné například založit nástěnku, kontaktovat poštou kamarády, kteří bydlí v okolí, a podobně.
  • Navrhnout nějaký vhodný termín. S těmi, kteří projeví zájem o účast, dohodnout, jestli je to lepší například v pracovní den nebo o víkendu, a podobně.
  • Zejména v zimním období je dobré si předem najít nějaké místo, kde se sraz bude konat. Tedy ne kde se sejdete, ale kde pak budete. Je nepříjemné pak v dešti nebo sněhu bloudit po městě a hledat, kde je možné se schovat. Je dobré si předem zjistit, jaké je tam prostředí a jestli není zapotřebí rezervovat místa předem.
  • Stanovit definitivní termín a přesné místo srazu - tedy kdy a kde se sejdete. Nemělo by být moc daleko od teplého místečka, kam se pak přesunete. Z bezpečnostních důvodů je vhodné, aby to nebylo příliš osamělé místo. Není však ani ideální, aby to bylo nejvýznamnější místo ve městě, jako například v Praze na Václavském náměstí u sv.Václava neboli „u koně“, nebo na nejdůležitějším místě hlavního náměstí v jiném městě. V takovém případě se totiž může stát, že na takovém místě bude zrovna nějaká jiná akce, třeba nějaká politická demonstrace, a do toho bychom se jistě zaplést nechtěli.
  • Na nástěnce uveřejnit čas srazu. Z bezpečnostních důvodů není ideální zveřejňovat na nástěnce přesné místo srazu, protože na nástěnce si to může přečíst absolutně kdokoli. Za lepší považuji, aby se zájemci o účast hlásili organizátorovi poštou (Alíkovskou) a poštou dostali přesné pokyny. Samozřejmě to nemůže zcela zabránit tomu, aby se na sraz vloudil někdo nežádoucí, ale přece jenom máte aspoň trochu přehled, kdo přijde.
  • Víte-li o někom, kdo by se možná chtěl zúčastnit, ale nečte nástěnky, můžete ho kontaktovat poštou.
  • Zejména účastní-li se srazu menší děti, je vhodné připustit i účast rodičů. Aspoň poznají, s kým jejich dítě kamarádí. Přijde-li rodičů víc, mohou se pak bavit mezi sebou, kdyby je váš program nebavil.
   Rozhodně všichni účastníci srazu by měli předem doma říct, kam jdou a kdy se vrátí a případně kdo tam ještě bude.
  • Je možné navrhnout nějaké vhodné poznávací znamení, abyste na místě srazu poznali, kdo je účastníkem vašeho srazu a nejde třeba jen náhodou kolem.
  • Samozřejmě že organizátor by měl být na místě srazu včas. Podle poznávacího znamení sehnat ostatní účastníky, případně počkat cca 15 minut na opozdilce, a přesunout se na místo, kde bude probíhat další část srazu.
  • Nenechte se otrávit drobnostmi, například tím, že nepřijdou všichni přihlášení, že prší a podobně. Podstatné je osobně potkat kamarády, které jste dosud znali jen přes internet. Důležité je také dodržet bezpečnostní opatření, aby se nikomu nic nestalo.

  Takže napříště už nebrečte nad tím, že se nekoná nějaký sraz poblíž vašeho bydliště. Chcete-li takový sraz, tak si ho sami nebo s kamarády zorganizujte. Jak vidíte, je to docela jednoduché. Jak jsem se sám přesvědčil, tak ani pro dvanáctileté dítě není zorganizování takového srazu žádný problém.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 7. září 2018 v 16:05.
  lékařský v něm napsal:

  Já taky bych chtěl. Organizovat umím.

  Příspěvek z 6. září 2018 ve 20:00.
  plyšák-spongebob v něm napsala:

  opravdu? ajá nevím ale chtěla bych udělat sraz :)

  Příspěvek z 6. září 2018 v 19:14.
  číča800 v něm napsala:

  já budu asi někdy jaře dělat sraz!