Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se dostat k tenisu

  vydáno  •  sport

  V tomto článku bych vám chtěla napsat něco o tenisu a dát vám pár rad, které by se vám mohly hodit.

  Raketa, © Amálka254

  Tenis. Když se řekne tohle slovo, někoho to zaskočí, někoho to vyděsí a někoho to i nabudí, že to chce hrát. Já tenis už hraji.

  Co to je tenis a o co v něm jde?
  Tenis je venkovní sport, ve kterém se hýbáte a trénujete postřeh. Jde v něm o to, že raketou musíte trefit míček na opačný konec sítě druhému hráči. Ale musíte ho trefit tak, aby se do něj protihráč netrefil.

  Jaké jsou možnosti odpálit míč?
  Možností není moc, používá se backhand (bekhend) a forehand (forhend), na tréninku naučíte, jakou a kdy používat.

  A moje rady jsou:
  Kupte si raketu na doporučení. Na přihlášení vám řeknou. Je dobré si koupit i nějakou brašnu, do které si dáte pití, raketu, popř. převlečení. Také je vhodné mít nějakou čepici. Hlavní je, aby vás tenis bavil! Jinak to nemá cenu. Doma si to zkoušejte, aby vám to šlo. Na tenis jděte vždy s úsměvem. Určitě se na něj přihlaste. Je to fakt boží
  sport! Hýbáte se a baví vás to. Můžete si tam najít nové kamarády, můžete i zhubnout.

  Co nosit:
  Nejdůležitější věc, kterou musíte nosit, je pití. Bez toho se neobejdete. A pak si musíte nosit hlavně raketu! Bez té to taky nejde. Pak noste pohodlné oblečení. Ne džíny. Když svítí sluníčko, namažte se opalovacím krémem. A noste kšiltovku. Holky si svazují vlasy, aby jim nebylo horko. Můžete i míčky.

  Tenis je sport pro kluky i holky.

  Naše známé tenistky Karolína Plíšková a Petra Kvitová vyhrály několik soutěží. A když budete poctivě cvičit a chodit na tréninky, můžete být jako ony!

  A něco o mých trénincích:
  Tréninky mívám každé pondělí od 15:00 do 16:00.

  Vždy, když tam přijdu, tak pozdravím a položím si věci na lavičku do stínu. Pak se musíme rozehřát. Chvilku běháme (i v největším horku to jde).

  Potom si každého člověka vezme nějaký trenér (většinou třeba jeden trenér má 3 lidi, protože tam jsou 3 trenéři) a trénujeme. Můžeme se kdykoliv napít. A když skončí trénink, tak jdeme domů.

  Jak dlouho hraji tenis?
  Tenis nehraji dlouho. Šla jsem se přihlásit na Velikonoční pondělí. Ale trenér mě vždy chválí.

  Tenis mě moc baví a nechci nikdy skončit.

  Doufám, že se článek líbil a že budete chodit na tenis. Určitě se pochlubte, jestli chodíte na tenis nebo jestli byste chtěli.

  Autorka:
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (1)

  Příspěvek z 9. srpna 2019 v 9:25.
  tenista v něm napsal:

  Já tenis hraju a jestli ty jo tak bys měla vědět že se nehraje jenom bekhend a forhand(nevím jak se to píše) ale to je jedno tak hraje se i smeč a volej ale i tak 4 packy 😀