Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se mi běžel půlmaraton?

  vydáno  •  Sport · Volný čas venku

  Co se mi na cestě přihodilo? Jak dlouho mi to trvalo? Co si odnáším? Stálo to opravdu za to?

  Běh, © karča2807

  Dalo to zabrat, ale stálo to za to! Vyběhla jsem s nadějí, chutí, proteinovou tyčinkou, hroznovým cukrem a hlavně s cílem. Zvládnout ho za 2:30.

  Až do 3. km se to dalo, ale pak to byl jenom kopec. Nekončící, dlouhý a unavující. Několikrát jsem chtěla přejít do chůze, ale můj hnací motor byl silnější. Zanadávala jsem si, vysmrkala se, usmála se do foťáku a najednou jsem byla na rovině. No, rovina to nebyla, ale oproti kopci...

  Běžela jsem, dál a dál, stále a stále. První občerstvovačku jsem míjela, následně i tabuli s nápisem VOJENSKÝ ÚJEZD. Následovala louka, cesta s bahnem a šutry, hroznový cukr, seběh, ionťák a čekala nejhorší část půlmaratonu. Výstup na Lestkov. Takže se z běžeckého půlmaratonu rázem stal turistický výšlap. Po vyškrábání na Lestkov jsem nohy prostě pustila. Letěla jsem jako vítr. Věděla jsem, že už mi chybí jen pár kilometrů a navíc se blížím k občerstvovačce.

  Naházela jsem do sebe vodu s hroznovým cukrem a čekalo mě posledních 5 km. V rychlosti jsem koukla hodinky a vykoukl na mě čas 1:49. Řekla jsem si, že bych to mohla zvládnout do 2:20. Už jste skoro v cíli, ale tělo začíná stávkovat. No, a přišla chvíle, kdy jsem z bezmoci začala prostě brečet. Nechtěla jsem to tak nechat. Utřela jsem slzy a běžela. Chtěla jsem zkusit zabojovat. Viděla jsem na zemi nakresleno UŽ JEN 500, na hodinkách 2:17:34 a chtěla jsem to dát.

  Cíl jsem protla s časem 2:19:41 a z únavy se okamžitě stala radost, protože jsem zase zvládla tenhle šílený terénní půlmaraton a splnila svůj cíl.

  Plňte si sny, ať už vypadají jakkoliv šíleně!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 26. května 2020 v 15:49.
  TEB v něm napsala:

  To jsi dobrá, pokračuj v tom, určitě to můžeš dotáhnout daleko a možná i do konce:->$>.

  Příspěvek z 26. května 2020 v 6:55.
  darkness v něm napsal:

  karča2897: Já třeba reaguji na lidi takhle... Jinak se mi článek líbí, ale přijde mi dost krátký, na druhou stranu je ovšem doopravdy zajímavý a zaslouží si 4 tlapky 🐾

  Příspěvek z 25. května 2020 ve 21:15, upravený vzápětí.
  Rohlajs v něm napsal:

  super ja bych to mozna dal ale nejsem si jist ses dobra dam ti 4 tlapky