Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se mi na chvíli zhroutil svět před očima

  vydáno  •  Kamarádi
  Moje nejlepší kamarádka ve škole už týden chyběla a nechtěla mi napsat proč. Docela jsem se bála, protože jinak mi vždycky vše říkala. Co když je vážně zraněná? Co když je na mě naštvaná? Myšlenky mi létaly hlavou, ale nevěděla jsem, která z nich je ta pravá.

  Některým po volbě kanuly slzy štěstí., © Reuters

  Jako každý jiný den jsem přišla do školy, ale Anna tam nebyla. Protože vedle ní na matiku nesedím, sedla jsem si vedle jiné kamarádky. Na ostatní jsem jen mávla rukou, protože učitelka už netrpělivě čekala u tabule. Zeptala jsem se kamarádky: "Nevíš, proč není Anička ve škole?" Adéla se na mě trochu smutně zadívala a řekla: "Víš, já ti to nesmím říct."

  Tahle věta mi prolétla celým tělem jako bodavý nůž. Proč by to řekla své spolužačce a nejlepší kamarádce ne? To musí být něco důležitého. "Kdo všechno to ví?" zeptala jsem se s roztřeseným hlasem. "Terka a Jája," odpověděla Adéla. 

  Bylo mi špatně od žaludku, točila se mi hlava, vyschlo mi v puse. Proč by mi to neřekla? Věděla jsem, že u Adély nic dlouho nezůstane v utajení. Chvíli jsem dělala uraženou, nakonec mi řekla. "Víš, Anička se stěhuje někam hrozně daleko."

  Tak tohle bylo příliš, hlava se mi málem roztříštila, do očí se mi draly slzy, bylo mi hrozně. "Proč mi to nechce říct?" nechápala jsem.  "To nevím, asi aby ti to nebylo líto," dodala Aneta.

  Tohle jsem nemohla pochopit. Stejně bych se to dozvěděla. O přestávce jsem vyběhla ze třídy rovnou na záchody. Myslela jsem, že budu zvracet, ale bylo to dobré. Trochu jsem i brečela, protože jsem přemýšlela, jak to tady bez ní ve škole vydržím. Musela jsem se s tím smířit, ale malý kousek mě stále doufal, že to nemůže být pravda. Ve škole mi to ten den vůbec nešlo. Když jsme o tělocviku hrály mou oblíbenou hru, vůbec jsem se nesnažila, ani to nemělo cenu, protože mi to vůbec nešlo. Ten den byl pro mě jako peklo na zemi.

  Oběd jsem nesnědla, a když jsem přišla domů, okamžitě jsem si se slzami v očích sedla k počítači a začala Aničce psát. Přesto, že mi Adéla říkala, ať jí neříkám, že mi to řekla. Když jsem jí napsala, odpovídala větami typu: „Proto, takto, to neřeš, nic mi není,“ atd. Myslela jsem, že se z toho zblázním. Adéla mi dokonce poslala to, co si psaly o stěhování. ¨

  Rodičům jsem nic neřekla. Když jsem se Aničky zeptala: "Ty se stěhuješ?" Dokážu si představit, jak se asi tvářila. "Jasně že ne, proč bych se stěhovala? Ona ti to Adéla řekla?" V tu chvíli ze mě tisícikilové závaží spadlo a já se cítila lehká jako pírko. "Jo, řekla. To sis myslela, že si to nechá pro sebe?" Byla jsem najednou tak šťastná. Doteď nevím, která z nich si to vymyslela, jestli Adéla nebo Anička, ale jedno vím jistě a to, jak se asi cítí lidé, kterým se odstěhuje někdo blízký.

  Važte si toho, co máte, dokud to neztratíte. Sice jsem nic neztratila, ale díky tomuhle zážitku už si dokážu představit, jaké to je.

  Alík připomíná:

  Opravdový kamarád vás ničím nechce klamat, ani zkoušet. Základem pevného přátelství by měla být důvěra, kterou ani jeden z vás nemá potřebu testovat.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 30. srpna 2014 v 16:43.
  lilikat v něm napsala:

  Reakce na maku2:

  jo díky já už sem v poho už jeto 3 roky co se to stalo takže jsem už v poho ale kamoše nemam1313 protože mě nikdo nemá rád

  Příspěvek z 26. srpna 2014 v 15:48.
  natkilkaa v něm napsala:

  :OO

  mě se stalo úplně to samý18

  Příspěvek z 25. srpna 2014 v 19:06.
  a_u v něm napsala:

  Jsem dost vykulená z tohoto příběhu. °-°
  Nevím, možná Tě chtěla jen vyzkoušet... I když je pravda, že tohle si správné kamarádky nedělají, taky by to mohlo dopadnout mnohem hůř, třeba ji nenapadlo, že si i můžeš něco udělat kvůli tomu, že svoji kamarádku už neuvidíš...
  No, hlavně že jste opět šťastné. Přeji Tobě i Tvé kamarádce mnoho pěkných chvil a štěstí, ať zažíváte jen to nejlepší. :)