Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se pořádně naučit do školy?

  vydáno  •  Škola
  Jmenuji se Simča a je mi 13 let. Bydlím v malé vesnici a mám ráda přírodu a zvířata. Proč píšu tenhle článek? Hrozně mě baví se učit a učit i ostatní děti. Někdy jsem sice líná jít se učit, ale i tak. Z učení mám vždycky dobrý pocit, aspoň vím další informace navíc. Určitě nikdo nesnáší, když si vzpomenete večer, že máte zítra psát test. Proto radím, pište si do úkolníčku nejen úkoly, ale i testy.

  Na žáky letos čeká řada novinek. Například zlomky se budou učit už na prvním stupni. Školy také rozšiřují výuku dopravní výchovy a žáky budou připravovat, jak se chovat při mimořádných událostech, například při povodních., © MAFRA

  Jak se dobře naučit?

  To je velmi jednoduché. Ve škole dávejte dobrý pozor, co učitel/ka říká, podtrhávejte si sešity, pište čitelně, ať se vám ze sešitu dobře učí. Když se doma učíte, mějte v pokojíčku zavřené dveře, ať vás nikdo neruší. Soustřeďte se jenom na učení, učivo je dobré číst si nahlas, líp se to zapamatuje.

  Doporučuji neučit se pozdě večer, protože jste unavení a míň vám to myslí. Jsou předměty, které se nelze naučit, ty musíte pochopit. Například matematika. Pokud vám nejde, tak můžete chodit na doučování nebo poprosit starší sourozence, babičku, tetu, paní učitelku, ať vám učivo vysvětlí.

  Hlavně dávat ve škole dobrý pozor

  Protože nikdo nevysvětlí učivo lépe, než učitel/ka.

  Tohle je ode mě zatím všechno. Doufám, že jsem vám aspoň trochu pomohla a aspoň trochu se vám to líbilo.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 12. května 2015 v 18:18.
  ty-ses-slunicko v něm napsala:

  Přesné

  Já si myslím, že tak by to měli dělat všichni a mnoho dětí by si pak ušetřilo škaredé známky.

  Příspěvek z 10. května 2015 v 17:19.
  -_-marketka v něm napsala:

  Reakce na tomd10:

  jn souhlas naše učitelka na matiku je mimo a od ségry to pochopím hned

  Příspěvek z 4. května 2015 v 17:49.
  tomd10 v něm napsal:

  Průměr

  Článek kvalitově průměrný, kryje se tu s některými jinými. Upozornil bych na jednu zásadní chybu:
  ''''Protože nikdo nevysvětlí učivo lépe, než učitel/ka.'''' - blbost, blbost a ještě jednou blbost. Sám se zabývám doučováním a věřte mi, že opravdu někdy to někdo jiný dokáže vysvětlit daleko lépe (jasně, učitelka učí celou třídu zatímco doučovatel jen jednoho atd. - ale stejně!)