Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se pozná šprt?

  vydáno  •  Škola a poznání · Volný čas doma · Povolání
  Ve škole, ať už v jakékoliv, vás považují za šprta, jakmile se dobře učíte. Někdy vás odstrkují, někdy vám nadávají a podobně. Někdy se najdou spolužáci, kteří se s vámi baví, ale je jich docela málo. Prostě dobře se učit znamená v hodně případech nemít kamarády a být odstrkován z kolektivu.

  Učení, úkol, psaní, dítě, škola, homeschooling, © Profimedia.cz

  Jenže když se nad tím zamyslíte, pokud nejste šprt a dobře se neučíte, tak máte špatné známky a to vede jedině k tomu, že budete mít potíže dostat se na střední školu, nebo si nebudete moct najít práci, jaká by vás opravdu bavila...

  Je docela velký rozdíl mezi dobře se učícím žákem, žákem, co se neučí vůbec, a šprtem. Dobře se učící žák se prostě učí, ale nepřehání to. Ví, že musí taky chodit ven a bavit se. Žák, co se neučí a nadává dětem, které mají dobré známky, nikdy neskončí jak by si představoval. Ten se nemůže dostat na žádnou pořádnou školu ani do žádné pořádné práce.

  Ale pozor! Jsou děti, co to s učením přehání. Sotva přijdou ze školy, už se učí až do večera. Když dostanou dvojku, jsou s toho nešťastní. Jenže i to je známka, a docela dobrá známka. Někdy každý člověk udělá chybu, nejsme přece neomylní.

  Proto bych radila:

  • Šprti: Nepřehánějte to s učením. Učte se, ale taky se trochu bavte. Uvidíte, že budete veselejší, uvolněnější a bude se vám lépe přemýšlet.
  • Flákači: Začněte se učit. Ne moc, ale začněte. Uvidíte, že to bude ve váš prospěch. Zlepší se vám známky a tím i vaše šance do budoucnosti.
  • Dobře se učící žáci: Pokračujte dál, učte se, ale nepřehánějte to. Choďte i ven a bavte se. A když vám někdo bude nadávat, že jste šprti, tak si ho prostě nevšímejte. Nehádejte se s ním, to by ho ještě víc inspirovalo a nadával by vám ještě víc. Ale jinak je to všechno na vás jak se budete učit!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Winky13
   

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (81)

  Příspěvek z 25. dubna 2009 ve 12:37.
  Bratz1 v něm napsal:

  Reakce na Bratz1:

  jo ještě jsem chtěla říct že já jsem měla do 4 třídy samí v 5 1 dvojku a v 6 tři 2 a dvě 3 !!

  Příspěvek z 25. dubna 2009 ve 12:35.
  Bratz1 v něm napsal:

  šprti jsou hrozný

  To my máme ve třídě syce asi 4 šprty někdy i semnou ale jen jak kdy ...... ale jedna ta má už od 1 třídy samí jedničky!! navysvědšení ale fakt pořád a má okolo sebe kámošů jak ryb!!!!! 12121212 nejrači bych ......... stejně je strašně tlustá bléééé!!!17

  Příspěvek z 10. dubna 2009 ve 21:07.
  Bajíček v něm napsal:

  neni to pravda

  u nás ve třídě ty co se dobře učiej maj kamarády a ty co špatně maj jich mín