Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se připravit na přijímačky?

  vydáno  •  Škola

  Ahoj, v tomto článku bych ti chtěla dát pár rad a tipů, jak se efektivně připravit na přijímací řízení. Před pár lety jsem to také absolvovala, takže dobře vím, o čem mluvím. Rady, které ti hodlám předat, jsou z mých zkušeností a určitě se budou lišit od jiných lidí.

  Příprava na přijímací zkoušky, © Livinka01

  Předmět
  Děláš přijímačky pouze z předmětů Matematika a Český jazyk. Proto se pořádně rozhodni, který z těchto předmětů ti jde lépe. A na ten se zaměř. Ptáš se asi proč, odpověď je jasná, předmět, který ti jde lépe, tak díky hlubším znalostem získáš více bodů v didaktickém testu. Mně šla více čeština, proto jsem se více učila češtinu. Neříkám, že předmět, který ti nejde, máš vypustit, jen pouze upozorňuji na to, že to, co ti jde lépe, uplatníš více, protože k tomu máš blíže a více tomu rozumíš.

  Rychlost
  Doma si párkrát vyzkoušej didaktické testy z minulých roků, nastav si i časový limit, který je určen. Takto si trénuješ rychlost, aby sis stihl/a projít všechna cvičení.

  Body
  V didaktických testech se zabývej úlohami s vyšším počtem bodů. Nedělej zbytečně úlohu za 1 bod, 7 minut. To tě akorát zdrží a zbude ti méně času. Neříkám, že to nemáš dělat, ale pokud tomu nerozumíš, tak to prostě nedělej a jdi na další.

  Matematika
  Pokud jsi v matematice horší, určitě se nezabývej rýsováním! To ti zabere mnoho času a ještě k tomu je u toho menší počet bodů než u rovnice. Já si s sebou rýsovací potřeby nevzala, ale ty si je radši vezmi, i když je nepoužiješ, aby učitel, který bude na tebe dohlížet, neměl nějaké řeči. V matematice se zaměř hlavně na rovnice, slovní úlohy, zlomky a mocniny.

  Didaktický test
  V didaktickém testu jsou úlohy, u kterých můžeš tipovat. Na ty se vrhni jako první, většinou jsou na konci testu. Na tomhle se dá nahnat hodně bodů, proto to nenechávej na poslední chvíli. A navíc můžeš tipovat.

  Stres
  Rozhodně nekoukej na videa dětí na YouTube, kde ti radí, jak se učit. Je to zbytečné, akorát to moc zveličují a ty se zbytečně začneš stresovat. Takže se tím nezabývej. Na koho ti doporučuji se kouknout je „Tomáš Chabada“, tento kluk probírá matematiku a vysvětluje všechno podrobně. Takže pokud máš problémy s matematikou, tak na něj určitě koukni. Pokud máš ve škole učitele, kteří tě s přijímacím řízením straší, tak je v tomto případě neposlouchej. Já vím, jdeš do něčeho nového a nevíš, co máš očekávat. Ale učitelé všechno zveličují a dělají z toho drama. Přitom na tom nic není. Možná je těžké tomu věřit, ale je to tak. Na stres si kup velkou čokoládu, která tě nabudí a ty nebudeš v takovém návalu stresu, budeš spíše povolnější, což potřebuješ.

  Známky
  Důležité jsou známky, pokud máš nějaké trojky i čtyřky na vysvědčení, tak se můžeš dostat. (Vlastní zkušenost) Neznamená, že když jsi čtyřkař, že nemůžeš jít na střední, ale určitě bych nevolila obor Informační technologie. Myslím to tak, že existují určité střední školy, kde nevadí čtyřka ze zeměpisu, nebo dokonce z matematiky. Tyto střední školy například jsou sociální činnost, kosmetička, nebo soukromá škola. Na soukromou školu tě vezmou, i když nesplníš kritéria v didaktickém testu, ale to je věc peněžní.

  Knížky
  Neutrácej zbytečně za knížky, které tě mají „připravit“. Já si jednu koupila, stála 300 Kč, udělala jsem tam jedno cvičení a zbytek je prázdný. Takže to není nutnost, dostat se můžeš i bez nějaké učebnice.

  Další tipy mě nenapadají, takže bych to nejspíš už utnula. Na závěr ti chci říct, že přijímačky nejsou žádná věda, když ti v prvním termínu nevyjde matematika, je tu ještě druhý termín, pokud máš druhou školu také střední. Já byla laxní člověk a taky mě vzali, konkrétně na Obchodní akademii, a to jsem měla nějaké trojky. Pokud tě nevezmou přímo, tak to můžeš zkusit na odvolání. Přeji ti hodně štěstí a úspěchu. (:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 5. května ve 12:59.
  Bea2 v něm napsala:

  Článek hodnotím 5 tlapkami ,mně hodně pomohl a co se týká tich knížek tak to je pravda ,taky mám doma dvě a vyplnila jsem tam nějaké cvičení ,když jsem ještě chodila do školy ,jinak jsem se tam jen podívala na vysvětlivky. A díky tobě jsem i ty přijímačky líp zvládla a pomohlo mi to ,že jsem věděla co dělat první a na co se vykašlat. Děkuji moc $>(8:o)

  Příspěvek z 27. prosince 2020 v 9:30.
  kajca v něm napsala:

  Já budu psát přijímačky až za rok ale tento článek se mi líbí a určitě mi později pomůže.

  Příspěvek z 19. února 2020 ve 20:01.
  Lacko5 v něm napsal:

  Já to dělám přesně naopak. Méně mi jde matika, tak ji trénuji víc, abych měl dobré výsledky v obou testech.

  Jinak super článek. R^