Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se starat o kočku

  vydáno  •  Mazlíčci
  Jste noví chovatelé? Nevíte, jak se starat o kočičku nebo o kocourka? Pomůžu vám. Mám svého kocoura Rozínka, takže už vím, jak se o něj starat. Mám ho od kotěte.

  Kateřina Trnavská se ve svém bytě v Bechyni stará o čtyři opuštěné kočky. Dva černé tříměsíční kocourky, tříbarevnou Paletku a mourovatou Fee., © MAFRA

  Když najdete s rodiči kotě někde na ulici, podívejte se, jestli nemá obojek s telefonním číslem. Pokud rodiče dovolí, že se ho ujmou, musí zajet k veterináři zjistit, zda zvíře nemá vzteklinu a kolik mu je let.

  Kotě potřebuje: misku na jídlo a pití, kočičí záchod, hračky, kartáč, pelíšek, lásku, péči, mazlení. 

  Doma kotě zvažte a nechte ho odpočinout. Pokud máte kocourka, je lepší ho nechat kastrovat. Pokud není kotě kastrované, když vyroste začne značkovat. A hrozně to smrdí.

  S kotětem si hrajte. Nezapomínejte ho krmit granulemi a kočičím masem. Některá masa jsou přímo pro koťata. Ale záleží na tom, co mu bude chutnat. Taky nesmíte zapomenout pravidelně mu čistit záchod. Když roste, začínají mu opadávat chlupy. Proto je dobré mu srst pročesávat.

  Často během dne pootevírejte okna, ať se nadýchá čerstvého vzduchu. Pokud máte zahradu, pusťte ho na zahradu. Kočky je lepší nevenčit. nenávidí obojky. Kočce nedávejte uzeniny. Nedělá jí to dobře.

  Pokud máte jiného mazlíčka, nechte nejprve kočku s ním seznámit,aby si spolu rozuměli. A na závěr rada: můžete si koupit příručku, jak se starat o kočky.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Paldža v něm napsala:

  druhý díl

  druhý díl je napsaný čekám jestli ho vydají22 už se těším 19 kritiků si ani moc nevšímám ale souhlasím s tím že podrobnosti jsem neměla

  Příspěvek z 10. července 2015 v 9:26.
  Paldža v něm napsala:

  ano

  s něčím souhlasím že jsem vynechala jako několik podrobností zkusím si udělat čas a napsat ty vynechané podrobnosti do článku jak se starat o kočku 2 .Budu se snažit to zařídit

  děkuji micince 320 má pravdu a pochopila to

  Příspěvek z 10. července 2015 v 9:22.
  micinka320 v něm napsala:

  Myslím, že skvělé!

  Nechte kritiky, tenhle článek psala holčička, která je ve druhé třídě, takže skvělé! Pojem "kočičí maso" si myslím, že také není nějaká velká hrubka a pro začátečníky je ten článek jasný, stručný a vědí podle něho, na co si dát pozor. :)