Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se starat o křečka

  vydáno  •  mazlíčci
  Chcete křečka? Dám vám pár rad a tipů pro začátek.

  Doma mám křečka už tři roky. Jmenuje se Áďa a je to křeček džungarský. Tento druh je velice krásný, malý a roztomilý. Když už máte křečka, musíte zajistit pár věcí.

  Veterinář:

  Jako první bych doporučila zaregistrovat ho u zvěrolékaře a chodit na pravidelné kontroly. Proč? Kdyby křečkovi něco bylo, tak včas zjistíte příčiny a veterinář vám poradí.

  Ochočení:

  Křečkovi byste měli zvolit jméno, na které bude poslouchat. Důležité je si ho ochočit. Dejte si ho třeba na kolena, bude po vás lézt, musí si zvyknout. Říkejte jeho jméno a dejte mu třeba nějaký pamlsek, ať si zvyká.

  Krmivo:

  Mělo by být kvalitní! Má se jim dávat dvakrát denně jedna čajová lžíce. Jedna ráno a jedna večer. Můžete mu také dát přes den něco zeleného. Například zeleninu nebo ovoce (okurku, jablko, ředkve), hlavně bez chemických postřiků a pampeliškové listy.

  Pití:

  Měli by dostávat jednou denně čerstvou studenou vodu. Plnou odměrku nebo něco, do čeho jim dáváte pití.

  Hry:

  Křečci by se měli vodit ven. Například na zahradu. Ale musíte je hlídat, aby neutekli. To se mi už jednou stalo, pak jsem ji nakonec dohonila. Taky byste je někdy měli vyndat z klece. Třeba je pohladit a nechat je proběhnout. Ale taky hlídat, ze začátku rádi někam zalézají.

  Klec:

  Měli by mít prostornou klec s pitím, miskou na žrádlo a různými prolézačkami.

  Podestýlka:

  Jednomu křečkovi by se podestýlka, tedy piliny, měla měnit každé dva týdny. Někdy i po týdnu.

  Pedikúra:

  Drápky, by se neměly střihat! Ale stejně se musí hlídat, veterinář je upraví. Někdy ho můžete učesat, třeba hřebenem na panenky. Srst se střihat nesmí.

  A to je asi vše, co byste pro začátek měli vědět. Hlavně o ně musíte s láskou pečovat. Hodně štěstí.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  verik2002 v něm napsala:

  jméno

  Můj křeček Lili neposlouchá na jméno. A asi ve třech mých knížkách bylo, že křečci na jméno moc neposlouchají... ale jestli to u Ádi funguje, gratuluji 4