Alíkovina

Jak se starat o zakrslého králíčka

vydáno  •  Zvířata

Ahoj, já jsem vtipalka- a dnes vám ukážu, jak se správně starat o zakrslé králíčky, když si je plánujete pořídit.

můj králíček, © vtipalka-

1. dobrá klec
Když si koupíte zakrslého králíka, je důležité, abyste mu koupili správnou klec s odpovídajícími rozměry, která není zrovna nejlevnější, ale jestli chcete, aby se váš králíček měl dobře, tak si musíte trochu sáhnout do kapsy. Klec musí odpovídat velikosti králíka, aby v ní měl pohodlí. Je spoustu druhů klecí, ale vy si musíte vybrat takovou, aby byla akorát. Může být i hodně velká, abyste mohli králíčkovi dopřát nějaké doplňky. Kdybyste si nevěděli rady, tak se můžete zeptat nějaké kamarádky, která už králíčka má, nebo v obchodě, ve kterém budete klec kupovat.

2. očkování
Pokud jste nedostali (nebo nekoupili) králíka již očkovaného, tak ho budete muset nechat očkovat. Ničeho se nebojte, zajděte ke zvěrolékaři a nechte si u něho založit novou kartu a naočkovat králíčka. Hlavně králíčka nenechávejte ve stresu, protože očkování není zrovna příjemná věc!
Na očkování potom budete s králíčkem chodit 1x ročně.

3. krmení
Váš králík potřebuje kvalitní krmení, protože jestli je ještě mladý, tak se potřebuje správně vyvinout. Bude dobré, když zakoupíte krmivo (granule) rovnou u zvěrolékaře, když nemáte tuto možnost, tak jděte do obchodu, tam vám určitě rádi poradí. A nezapomeňte na seno! A králík nepohrdá ani sušenou mrkví, okurkou, chlebem atd.
Krmte 2x denně.

4. úklid
Pokud nechcete, aby váš králík brzo pošel, tak mu musíte uklízet.
Na úklid potřebujete: lopatku (abyste na výkaly nemuseli sahat), hobliny nebo piliny (můžou být slisované do granulí) a já ještě používám noviny, do kterých výkaly s pomocí lopatky zabalím a jdu vyhodit do popelnice, aby nám nezapáchal koš.
Uklízejte každý den, případně ob den.

5. pohyb
Váš králíček se potřebuje taky pohybovat, a proto mu na to musíte vytvořit správné podmínky. Když bydlíte v domku se zahradou, tak je to pro králíčka nejlepší, protože se může proběhnout, ale musíte mu utvořit nějakou ohrádku, aby nešel tam, kam nesmí, a nebo neutekl. Když bydlíte v bytě, tak ho můžete nechat proběhnout, ale musíte ho hlídat, aby něco nepoškodil. Nikdy ho nenechejte běhat, když není nikdo doma, protože něco poškodí a nebo mu něco může ublížit!

6. buďte hodní, ale...
Buďte na králíčka hodní, ale nenechejte ho dělat věci, které nesmí. Pokárejte ho trochu, on to pozná a nechá toho, ale když nic špatného nedělá, tak na něj buďte hodní a nevybíjejte si na něm zlost, protože on pozná, když se zlobíte!

PS: Kupte mu nějaké krásné doplňky, a když vám bude smutno, tak se s ním pomazlete, bude vám líp ;-). Užijte si to s ním a přeji vám, abyste byli spolu zdraví a šťastní.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (10)

Příspěvek z 10. srpna 2018 ve 12:18.
vtipalka- v něm napsala:

No já sama nevím :->

Příspěvek z 5. srpna 2018 v 17:34.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

To není zakrslý králík že ne?

Příspěvek z 5. srpna 2018 v 17:25.
vtipalka- v něm napsala:

Unicornik_x3 : Možná to tak vypadá, protože je ta fotka přiblížená. Jesi ;-D