Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se starat o zakrslého králíčka

  vydáno  •  Zvířata

  Ahoj, já jsem vtipalka- a dnes vám ukážu, jak se správně starat o zakrslé králíčky, když si je plánujete pořídit.

  můj králíček, © vtipalka

  1. dobrá klec
  Když si koupíte zakrslého králíka, je důležité, abyste mu koupili správnou klec s odpovídajícími rozměry, která není zrovna nejlevnější, ale jestli chcete, aby se váš králíček měl dobře, tak si musíte trochu sáhnout do kapsy. Klec musí odpovídat velikosti králíka, aby v ní měl pohodlí. Je spoustu druhů klecí, ale vy si musíte vybrat takovou, aby byla akorát. Může být i hodně velká, abyste mohli králíčkovi dopřát nějaké doplňky. Kdybyste si nevěděli rady, tak se můžete zeptat nějaké kamarádky, která už králíčka má, nebo v obchodě, ve kterém budete klec kupovat.

  2. očkování
  Pokud jste nedostali (nebo nekoupili) králíka již očkovaného, tak ho budete muset nechat očkovat. Ničeho se nebojte, zajděte ke zvěrolékaři a nechte si u něho založit novou kartu a naočkovat králíčka. Hlavně králíčka nenechávejte ve stresu, protože očkování není zrovna příjemná věc!
  Na očkování potom budete s králíčkem chodit 1x ročně.

  3. krmení
  Váš králík potřebuje kvalitní krmení, protože jestli je ještě mladý, tak se potřebuje správně vyvinout. Bude dobré, když zakoupíte krmivo (granule) rovnou u zvěrolékaře, když nemáte tuto možnost, tak jděte do obchodu, tam vám určitě rádi poradí. A nezapomeňte na seno! A králík nepohrdá ani sušenou mrkví, okurkou, chlebem atd.
  Krmte 2x denně.

  4. úklid
  Pokud nechcete, aby váš králík brzo pošel, tak mu musíte uklízet.
  Na úklid potřebujete: lopatku (abyste na výkaly nemuseli sahat), hobliny nebo piliny (můžou být slisované do granulí) a já ještě používám noviny, do kterých výkaly s pomocí lopatky zabalím a jdu vyhodit do popelnice, aby nám nezapáchal koš.
  Uklízejte každý den, případně ob den.

  5. pohyb
  Váš králíček se potřebuje taky pohybovat, a proto mu na to musíte vytvořit správné podmínky. Když bydlíte v domku se zahradou, tak je to pro králíčka nejlepší, protože se může proběhnout, ale musíte mu utvořit nějakou ohrádku, aby nešel tam, kam nesmí, a nebo neutekl. Když bydlíte v bytě, tak ho můžete nechat proběhnout, ale musíte ho hlídat, aby něco nepoškodil. Nikdy ho nenechejte běhat, když není nikdo doma, protože něco poškodí a nebo mu něco může ublížit!

  6. buďte hodní, ale...
  Buďte na králíčka hodní, ale nenechejte ho dělat věci, které nesmí. Pokárejte ho trochu, on to pozná a nechá toho, ale když nic špatného nedělá, tak na něj buďte hodní a nevybíjejte si na něm zlost, protože on pozná, když se zlobíte!

  PS: Kupte mu nějaké krásné doplňky, a když vám bude smutno, tak se s ním pomazlete, bude vám líp ;-). Užijte si to s ním a přeji vám, abyste byli spolu zdraví a šťastní.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 10. května 2020 v 17:05.
  Beatrice6464 v něm napsal:

  Ahoj, je tu někdo, kdo by mi mohl pomoct s chovem zakrslého králíčka? Myslím rady, tipy zkušenosti...:-)

  Příspěvek z 10. srpna 2018 ve 12:18.
  vtipalka v něm napsala:

  No já sama nevím :->

  Příspěvek z 5. srpna 2018 v 17:34.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  To není zakrslý králík že ne?