Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se stát animátorem radí Paul Rudish z Walt Disney Animation

  vydáno  •  volný čas doma · kultura · jak se stát... · povolání
  Všichni, kdo byste se rádi stali animátory, dávejte pozor. Jak zlepšit své dovednosti poradí Paul Rudish, výkonný producent Mickey Mouse v grotesce společnosti Walt Disney Animation.

  Mickey Mouse v grotesce, © Disney

  Své tipy jak vylepšit animátorské dovednosti, jak být kreativní, jak hledat nové cesty a možnosti, prozradil Paul Rudish, výkonný producent Mickey Mouse v grotesce společnosti Walt Disney Animation.

  Chceš se stát animátorem? Paul Rudish radí:

  TIP 1.Cvik dělá mistra

  "Praxe opravdu přivede dílo k dokonalosti, takže vezmi tužku nebo pastelky a začni kreslit. Hodně lidí se mne ptá: Co mám dělat? Jak mohu zlepšit svoje dovednosti? Nejdůležitější ze všeho je kreslit. Naučit se základy a dávat pozor na hodinách kreslení. Nejdůležitější ale je kreslit tak často, jak je to jen možné."

  TIP 2.Kup si skicák

  "Když jsem byl malý, nosil jsem s sebou náčrtník kamkoli jsem šel. Bral jsem ho úplně všude. Je to skvělý způsob, jak cvičit kreslení venku nebo kdekoli jsi. Když ho zapomeneš, nic se neděje. Vždycky můžeš použít ubrousek nebo roh časopisu."

  TIP 3.Dívej se na kreslené pořady

  "Pokud chceš zlepšit své schopnosti animátora, je dobré se inspirovat sledováním kreslených pořadů. Sleduj pozorně, jak celý pořad funguje a jak byl poskládán dohromady.

  Fotogalerie

  Když jsem se začal věnovat umění, díval jsem se na hodně kreslených pořadů a to mě také přimělo kreslit. Můžeš se zkusit podívat na Mickeyho v grotesce a uvidíš, jestli zde najdeš inspiraci."

  TIP 4.Pracuj s čímkoliv

  "Nemusíš utratit spoustu peněz za drahé nástroje. Kresli čímkoli. Kresli pastelkami, tužkou i perem. Můžeš malovat klackem do bahna. Kresli čímkoli, co se ti dostane do rukou, nepřestávej tvořit a vymýšlet."

  TIP 5.Čti

  " Existuje několik skvělých knih o animaci a umění, takže se vyprav do knihovny a hledej. The Illusion Of Life je hodně informativní kniha napsaná dvěma umělci, kteří také pracovali pro Disney, Ollie Johnston a Frank Thomas. Další dobrá kniha je stará klasika, jmenuje se How To Draw Comics The Marvel Way. Pokud máš možnost, obě si projdi."

  TIP 6.Hledej online

  "Určitě nebude na škodu, když se po nějakých tipech a nápadech podíváš na internetu. Podívej se na Youtube a uvidíš, jestli ti to pomůže. Videa ale nejsou důkladná a mohou být příliš rychlá. Je tedy asi jednodušší řídit se knihou a učit se rychlostí, která ti vyhovuje. Každá pomoc se ale počítá."

  TIP 7.Drž se toho

  "Pokud se chceš stát profesionálním animátorem, drž se toho. V současné době zažívá animace čas rozmachu a poptávka po animátorech je velká. Vždycky tomu tak nebylo. Bývala období, kdy to měli animátoři těžké. Ale dnes vzniká hodně animací, protože vznikají nové video hry, TV reklamy a kreslené televizní pořady. Polovina akčních hraných filmů je tvořena pomocí animace. Herci hrají po boku animovaných postav a nepřátel."

  TIP 8.Kresli vše kolem sebe

  Paul Rudish radí: "Měj oči otevřené. Dívej se a pozoruj vše kolem sebe a nakresli, co vidíš. Je užitečné sledovat práci druhých, ale také je důležité vytvářet svá vlastní díla. Sleduj autobus, který kolem tebe projíždí nebo se soustřeď na ulice, kterými procházíš. Sleduj svět kolem sebe, kamkoli jdeš."

  TIP 9.Pracuj se zrcadlem

  "Hodně animátorů má na pracovním stole zrcadlo. Pokud kreslíš výraz ve tváři, zkus tento výraz obkreslit ze svého obličeje pomocí zrcadla. Pamatuju si, že když jsem byl malý, stával jsem na posteli svých rodičů a koukal do obrovského zrcadla, které měli v ložnici. Předváděl jsem postoje superhrdinů a bojové choreografie a pak tyto pózy převáděl do své tvorby."

  TIP 10.Zkoušej různé umělecké styly

  "Nemusíš se držet jen kreslení. Vyzkoušej fotografování nebo sochařství nebo cokoli tě zajímá, protože čím více budeš procvičovat své kreativní buňky, tím lépe. Fotografie pomáhá v pochopení kompozice a osvětlení. Sochařství ti pomůže pochopit, jak pracovat s formou a hmotou. Vše pomáhá!"

  TIP 11.Vymysli si svůj vlastní komix

  "Když jsem byl dítětem, vymýšlel jsem si své vlastní komiksy plné superhrdinů. Kreslil jsem malé vtipné kreslené postavičky nebo zvířata – zkrátka všechno, co mě napadlo. Možná bys mohl zkusit namalovat Mickey Mouse a jeho kamarády?"

  TIP 12.Běž za svým snem

  "Nakonec to nejdůležitější. Jdi za svým snem. Pokud je kreslení a animace tvojí velkou vášní, určitě za tím běž. Vše, co vidíš kolem sebe, už někdo namaloval, včetně loga na láhvi vody, designu trička a spousty dalších věcí, které jsou v televizi a v kreslených seriálech. Nenech nikoho, aby ti tvrdil, že animátoři nemají práci. Naopak, práce je spousta."

  "A nakonec: přeji ti hodně štěstí a ať tě kreslení baví!"

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 6. prosince 2013 ve 20:38.
  mmiissuullee v něm napsala:

  No já bych teda někdy v budoucnu chtěla ilustrovat, kreslit komiksy, popřípadně animovat kreslené filmy a tenhle článek mi určitě pomohl! Hned se půjdu poohlédnout po nějakých knížkách, snad mi to pomůže zdokonalit se. :)