Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se stát otaku

  vydáno  •  Volný čas doma
  Ahoj chceš být správný otaku? Tak čti dál.

  Kaley Cuoco ukázala nové tetování (25. listopadu 2015)., © Instagram / Kaley Cuoco

  Chování. Nezáleží na věku, vždy buď happy. Vždy buď svá/svůj. Když tě něco trápí, nemlč, svěř se přátelům. Co nejvíce mluv japonsky i před lidmi, kteří nerozumějí. Pak jim s úsměvem vysvětli, co znamená co. Používej při psaní co nejvíc happy smajlíků, hlavně vodorovných . Vtipkuj, směj se, raduj se ze všech maličkostí. I maličkosti jsou přeci velkou radostí. Pohledem předstírej, že máš nějaké zvláštní schopnosti, nebo že jsi na něco velice nadaná/ý.

  Anime jsou i nevrlý a temný nebo i tak v srdci hodní. Jestli tě tato osobnost táhne více, chovej se tak, ale v důležitých situacích dát najevo i hodnou stránku. Můžeš mít i víc osobností, natvrdlou, hodnou, temnou. Pokaždé, když cítíš, že se ti osobnost mění zase v další, můžeš nafotit nové fotky. V tu dobu jsou pocity nejsilnější. Občas se chovej přitrouble, v tváři i pohybem těla občas až moc praštěně a viditelně. Měj alespoň 2 oblíbený anime seriály. Měj alespoň jednu anime postavu, do které jsi zamilován/a. Přehrávej natvrdlé chování při různých činnostech. Po většinu času na počítači hledej anime obrázky. Měj uloženo alespoň 300 obrázků jedné své nejoblíbenější postavy (já obrázků Inori mám nad 500). Po většinu času, kdy se nudíš, a třeba i ve škole, si kresli anime postavy, ať je umíš nebo ne. Nafoť nejméně 10 svých anime fotek. Kamarádi se s každým, s kým můžeš.Na zlý lidi vyplázni jazyk a shrň si trochu kůžičku pod jedním okem a nakloň se mírně dopředu, aby to i tak vypadalo trhle.

  Vzhled. Učeš si hodně výrazný a neobvyklý účes. Kluci musejí mít vlasy krátké nejméně pod uši! Ne na ježka apod. Do účesu použij výstřední nebo dětské sponky, gumičky, mašle, stužky. Hlavně velké!!! Účes ti musí držet! Natupíruj, nageluj, nalakuj! U anime stylu je lepší lak nežli gel, pak by účes mohl působit spíše jako manga. Barvu vlasů můžeš mít přirozenou, ale alespoň s melírem neobvyklé barvy. Jinak vlasy barvy spíše do veselých barev (růžová, modrá, růžová, bílá, kombinovan), pokud je tvá osobnost veselá. Pokud je osobnost temná, použij tmavé barvy (krvavě červená, černá, tmavě modrá, kombinovaná). A pokud máš více osobností, veselé i temné, kombinuj veselé i temné barvy, nebo použij neutrální barvy (červená, modrá, bílá, zelená) Používej oční linky, nejlépe tekuté, lépe jsou vidět a lépe zobrazují okraje. Oční linky měj vždy u sebe nejvíce! Malé zrcátko měj u sebe také vždy. Oční stíny se většinou nepoužívají. Pokud chcete stíny, pro veselé osobnosti se hodí světlé, téměř aby nebyly vidět. Pro temné osobnosti samozřejmě tmavší stíny. Řasenky co nejvíce! Pudr pro bledší tvář povolen, ale nepovinný. Lak na nehty nejlépe bezbarví nebo světlý pro jakékoliv osobnosti. Výjimky jen zřídka! Kluci mohou mít nehty nejméně dlouhé 2-4 mm, vypadají pak více roztomile. Dívky libovolně. Oblečení výstřední, něčím zajímavé a neobvyklé, však nositelné. Nejoblíbenější jsou velké límce u triček, zvláštně dlouhé a střihané rukávy. Sukně různě prapodivně sestříhané. Kalhoty většinou džíny. U kluků upnutější, hlavně ne volné s přehnaně širokými nohavicemi! Boty jsou nejoblíbenější na velkém klíně, pantofle s odděleným palcem nebo celkově mohutné barevné boty. Když dobře zkombinujete obyčejná oblečení s malými doplňky a správným účesem, vytvoříte tak anime vzhled také. Tudíž i obyčejné oblečení není k zahození! ( Ryuzaki z Death Note).

  Vždy u sebe měj mp3ku, ve které máš alespoň 10 anime songů (např. Baka song, Love shine, openingy, endingy) a 3 songy od japonských kapel a zpěváků/ček (např.Cinema Bizarre, Ancofee, Miyavi). Občas si z nudy hraj na někoho, koho máš za svého idola. Povahově, ale třeba i stylem účesu a oblečení, hlavně ať je legrace! Náušnice většinou malé, nebo jen na jedno ucho (klíček, zub, kytarka). Do anime stylu nepatří například trika s obrázky anime postav a podobně. Ale když dobře zkombinujete do stylu se to počítá Nošení prvků s anime postavami a nápisy tipu ‚Anime‘ apod. i tak je povolenou se slovy „Alespoň lidé vidí, že jsem anime a třeba tak potkám nové anime přátele“ doplňky se nikdy nepoškozovat! Nakresli si fixem, nebo si nech vytetovat na ruce, nohy, čelo nebo krk znak/y a říkej, že to máš odjakživa a že to patří k tvým schopnostem. Jako doplněk se nejvíce používá tajnůstkářství. Vždy si nechávej něco pro sebe a nikomu nic neříkej. Ohlížej se třeba i po neznámých lidech tajemným pohledem, aby si lidé mysleli, bůhví co skrýváš.

  Druhý nejvíce používaný doplněk je homosexualita a bisexualita. Když nejsi ani jedno, nevadí, v anime všichni takto orientovaní nejsou, spíše jsou to jen neoficiální výmysly. Nebo můžeš předstírat, ale to se nedoporučuje, spíše jen nafotit předstírané fotky, ale hrát to reálně nemusíte. Můžeš nosit velké prsteny, ale nepřehnat množství, pokud to nebude mít speciální význam v tvých vsugerovaných schopnostech. Pokud prsteny budou mít něco společného s tvými schopnostmi, nejvíce se doporučují dva stejné velké prsteny, které budeš mít na každé ruce jeden. Čočky do očí zajímavých barev a tvarů panenek.

  Většina Anime stylů sbírá všechny věcičky, vše co se dá koupit. Vše na čem jsou obrázky anime, či to jsou japonské věcičky (např. anime přívěsek, přívěsek s jap. znakem, čínské hashi hůlky). Korále na krk a na ruce se moc nepoužívají, jen když se to ke stylu bude hodit, doporučuje se hodně malých a tenkých korálků na jednu ruku a dohromady to může vypadat slibně. Čelenky, pásky na čelo, šátky na hlavu, na krk.

  Prosím neberte to, jako že si o sobě něco myslím a neříkám, že otaku je nějaký zásadní styl, ale je to jenom pro ty, co by to zajímalo. Doufám, že jste to aspoň trochu pochopili.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 4. října 2018 ve 23:04.
  hamanama v něm napsala:

  Tohle spíš než popis otaku je popis pro weeba.

  Příspěvek z 4. října 2018 v 17:35.
  číča800 v něm napsala:

  souhlasím.

  Příspěvek z 13. března 2016 v 17:56.
  KrysaTheStrange v něm napsala:

  Nemyslím si že musíš nutně splňovat všechny zmíněné podmínky ._.