Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se stát... tiše nenáviděným

  vydáno  •  Co nového u mě! · Jak se stát... · Internet
  Na Alíkovi je hodně milých, chytrých a statečných dětí, nebojácně bojujících proti všem těm asociálním prevítům, snažícím se zničit onu domácí atmosféru, kterou se už dlouhá léta Alík pyšní.

  Logo serveru Alík můžete potkat například i v Botanické zahradě hl. m. Prahy., © Radkaa

  Na Alíkovi je hodně milých, chytrých a statečných dětí, které dennodenně bojují proti nepravostem. Jakmile se něco nekalého šustne, hned nám (tedy správcům) píší a mají zájem, aby zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo, drak byl zabit, princezna vysvobozena a kouzelný dědeček nasycen. Takové mám rád.

  Kromě těch hodných se na Alíkovi objevují i ti špatní. Princezna je nezajímá, prince posílají špatným směrem, kouzelného dědečka krmí otrávenými buchtami a s draky jsou jedna ruka. Takové rád nemám.

  Normálně bych se s těmi druhými vůbec nezahazoval, ale nakonec jsem si řekl:

  "Mladíku, jsi správce a jsi tu pro všechny!" Proto tento článek věnuji jak hrdinům ze skupiny hodných, tak travičům ze skupiny zlých a špatných a fuj a tak. Nese název (Tjam-ta-da-dá): Jak se stát tiše nenáviděným.

  Kapitola první: Pošta

  Externí obrázek

  My, správci, jsme staří a osamělí lidé. Nikdo nás nemá rád, nikdo nás nechápe, nikdo nám nerozumí. Proto nás pochopitelně těší, že nám píšete v tak hojném počtu.

  Denně každému správci přijde kolem třiceti "životně důležitých" dopisů a všichni čekají, že zrovna na ten jejich bude někdo reagovat. Pro vaši představu nabízím ukázku dopisů, které mi přišly během posledních několika dní:

  Externí obrázek
  • "Tobě je20?......člověče,založil sis e-mail?"
  • "smrdíš správče"
  • "já bych se jen chtěla zeptat jak si upravit obrázek"
  • "heeeeeeeeeeeeeej odpisujes mi???"
  • "Jak si se stal správcem?:-O"
  • "Pakosi A MAGORE"
  • "Ahoj já bych se chtěla zeptat jestli bych mohla být taky správce????"
  • "KJNIJGKJBGHNGÁFGRJHG"
  • "Ty seš vůl!!!!!!!!šmejde!!!!!!!!!!!!"
  • "http://s6.gladiatus.cz/game/c.php?uid=8xxxxx"
  • "jhffuj fvh j1819cfhgchchc cfzhgvuvc njdn cfj n cfudfu n"

  Je to radost číst, nemyslíte?

  A je tu má první rada. Chcete-li, aby vás správce neměl rád, pište mu nesmyslné shluky znaků, sprosté dopisy, otázky jak se stát správcem, odkazy, o které nestojí, nemravné návrhy a anglické dopisy ("Pošli tento dopis šedesáti labutím, jinak do deseti minut zapomeneš svoje telefonní číslo," atd.).

  Kapitola druhá: Klubovna

  Ach ano, klubovna. Tam nás, správce, vždy vidíte rádi. Jakmile vstoupíme, hned se ozývají veselé pozdravy ze všech stran a člověk má pocit, že je konečně mezi svými. Všichni se ho vyptávají, jak se daří, jak se stát správcem, kde byl tu dobu, co se v klubovně neukázal, jestli by někoho neudělal správcem, co škola, jak se stát správcem, jak být správcem, co udělat pro to, aby mohl člověk být správcem a podobně.

  Odpovídat na všechny ty otázky ohledně potenciálního správcování někoho jiného je přinejmenším povznášející. Člověk má najednou úžasný pocit, že na Alíkovi nikdo neumí číst, protože kdyby uměl, přečetl by si už dávno všechno v Alíkovinách.

  Externí obrázek

  Proto je tu další rada. Pokud toužíte být proklínáni a nenáviděni, ptejte se nás, jak se stát správcem. A své otázky opakujte a dožadujte se odpovědí. A pokud vás správce odmítne, přemlouvejte ho.

  Ano, to je také důležité - rada třetí - nezapomeňte, vždy když děláte něco nekalého a přijde správce, vyčistit stůl. Ne snad, že by vám to nějak pomohlo (správci mají možnost podívat se, co všechno jste na stole napsali před vyčištěním), ale začnete být nenáviděni a o to přeci jde.

  Kapitola třetí: Neplechy

  Toužíte-li po věčném zatracení, posílejte nám pomocí neplech přání k novému roku, k Vánocům, nebo k narozeninám. Také si stěžujte na málo komunikující společnost u stolu, nedostatek diskutujících, nebo špatnou barvu písma někoho od stolu. Všechny tyto stížnosti vnímají správci velmi negativně.

  Proto, rada čtvrtá: chcete-li být námi proklínáni, neváhejte a nahlašujte neplechy, seč můžete.

  A to je, mí milí malí přátelé, z mých rad prozatím vše. Doufám, že jste v mém článku našli dostatek inspirace na několik dalších let svého šťastného dětského života.

  P. S. Všechny ty, kteří se rozhodli řídit mými radami, bych upozornil, že být nenáviděn často bolí.


  Nejčastější dotazy (odkaz na odpovědi najdeš ve spodní liště stránky

  Poradna Dotazy k fungování webu Alík - než vložíš další dotaz, zjisti, zda už se na něj neodpovídalo někomu jinému.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (47)

  Příspěvek z 9. června 2020 v 11:06.
  lékařský v něm napsal:

  To nepsal Alík. :-D;-D

  Příspěvek z 1. srpna 2019 v 7:27.
  007mary v něm napsal:

  Povedlo se ti to pěkný článek 5tlapek

  Příspěvek z 16. června 2019 v 9:11.
  tomato v něm napsal:

  To se ti zase jednou povedlo AlíkuR^R^R^:-D.