Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se Vítek stal nejlepším kuchařem

  vydáno

  Dneska nabízím pohádku o tom, že když se ukáže dobré srdce, člověk nemůže špatně skončit.

  Šlehání bílků, © Tomáš Krist

  Byl jednou jeden mladý kuchař – jmenoval se Vítek. Pracoval v jedné restauraci a měl poměrně dost zlého a nervózního šéfa. Ne že by byl Vítek špatný kuchař, ale nedařilo se mu nikdy připravit jídlo podle vkusu pana majitele. Cokoliv připravil, tak byl za to plísněn. Vítka to trápilo, ale nevěděl si rady. Jelikož byl sirotek a sám, tak si neměl ani komu postěžovat. A tak jenom doufal, že se to časem zlepší.

  Jednoho dne po pořádném šéfovském výstupu šel smutně domů a jak tak jde, potkal babičku, která měla sebou nákup ve dvou taškách a byla celá shrbená. Vítek nelenil a okamžitě se jí nabídl, že jí pomůže. Celý nákup jí donesl až domů. Jelikož to nebyla obyčejná babička, ale kouzelná, tak se mu chtěla odvděčit, protože poznala, že má dobré srdce. Tak mu dala sáček se speciálním kořením a najednou zmizela a Vítek stál najednou před svým domečkem.

  Vítek se rozhodl, že to tedy hned druhý den vyzkouší. V restauraci bylo během chvíle naprosto narváno, protože jídlo bylo nepřekonatelné díky kouzelnému koření, které Vítek přidal do polévky i dalších jídel. Šéf se nestačil divit a úplně zapomněl na to, jak Vítkovi celou dobu nadával. Z Vítka se tak stal nejvyhlášenější kuchař široko daleko a nikdy nezapomněl na dobrotivou babičku.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 27. srpna 2017 v 10:46.
  mamina22 v něm napsala:

  znam to

  Příspěvek z 13. srpna 2017 ve 23:08.
  Gattina v něm napsala:

  Z mého mála znalostí o daném tématu jsem vycítila o co se jedná. :-):-)

  Příspěvek z 13. srpna 2017 ve 21:44.
  fyrefli v něm napsala:

  Teorie č. 1: Ta baba byla golaudka a potřebovala nové hostitele a tak když potkala Vítka tak mu taky dala golauda aby použil golaudí feromony a zblbnul lidi aby se chtěli stát hostiteli. P. S. : golaudí feromony byly to koření
  Teorie č. 2 : Baba byla wraitský klon a zdrogovala Vítka wraitským enzymem, Vítek stejně zdrogoval ostatní lidi aby se nechali od wraitů vysát P. S. : Wraitský enzym byl to koření