Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak se vyplatí hrát fair play

  vydáno  •  Škola a poznání · Vysvědčení
  Nedávno jsme při literatuře psali test a když nám jej paní učitelka vrátila opravený, radovala jsem se, že mám jedničku, protože otázky byly celkem těžké. Ještě jsem si prohlížela otázky a body, které jsem dostala, když jsem si všimla, že mám bod i za název díla, které mám špatně.

  Vendulka., © Radek Miča, MAFA

  Řekla jsem to tedy paní učitelce a ta bodování opravila a šla se podívat na klasifikační tabulku. Takže díky ztrátě tohoto bodu už jsem měla mít za dvě. To jsem ale předtím nevěděla. Teď si říkám, jestli bych to řekla, kdybych věděla, že se mi zhorší známka. Ale to by nebylo fér vůči ostatním. Neměla bych z toho dobrý pocit. Teď jsem ráda, že jsem se zachovala tak, jak jsem se zachovala.

  No ale dál. Blíží se pololetí a uzavírají se známky. A právě z češtiny to mám mezi 1 a 2. Spíš k 1, ale po této písemce úplně napůl. A když nám paní učitelka oznamovala, co dostaneme, u mě se zastavila a chvíli přemýšlela. Prý to mám opravdu mezi a že zatím neví. Potom ještě chvíli přemýšlela a nakonec řekla, že na ni udělal dojem ten vrácený test a že mi nakonec dá za 1! (Ale s mínusem do dalšího pololetí.)

  Nemohla jsem tomu uvěřit! Hrát fair play se opravdu vyplácí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (81)

  Příspěvek z 29. března 2012 v 17:34.
  Christin123 v něm napsala:

  Reakce na Lulka11:

  Ano, tak nějak bych to vyjádřila, sice s většim odstupem, ale pointa stejná.. :D

  Příspěvek z 29. března 2012 v 15:20.
  Vejunka007 v něm napsala:

  Hraj fair play vyplatí se to

  Reakce na Kiki300:

  ůplně stejně se mi to taky stalo

  Příspěvek z 13. března 2012 v 17:31.
  Christin123 v něm napsala:

  Zajímalo by mě v kolikáté třídě se to stalo, protože na naší škole a v  mém věku už se toto nevyplácí. Je to smutné ale tabulky jsou tabulky a vyplácí se spíše mlčet. Nikoho tím nenabádám samozřejmě k lhaní, jen upozorňuji na to, že nic není černobílé.;)