Alíkovina

Jak se vypořádat se smrtí mazlíčka

vydáno  •  Zvířata

Když si koupíš mazlíčka, nebo se s nějakým sblížíš, musíš počítat s tím, že jednoho dne ti bohužel mazlíček umře. Proto jsem se rozhodla napsat tento článek na základě své vlastní zkušenosti, abych ti pomohla se vypořádat s touto těžkostí.

Vzdálený spící příbezný koček jaguár, © anavercadav

Můj vlastní příběh:

Jednoho dne jsem se sblížila s jednou hnědobílou kočičkou. Vždycky, když jsem šla do školy nebo ze školy, tak na mě čekala. Zjistila jsem, že se jmenuje Popelka, a tak jsem jí taky tak začala říkat. A roky plynuly a uplynulo celkem pět let.
Pořád se znám s Popelkou a je měsíc září odpoledne, já jdu spolu s mamkou a bráškou zpátky ze školy.
V ulici, kde žije Popelka, ji náhle uvidím ležet mrtvou na trávě.
Za chvíli si všimnu krvavé louže kousek dál na cestě...
Píšu to opravdu těžko a asi vám došlo, co se stalo... Zašla jsem za paní, které Popelka patřila, a sdělila jí to. A ona ta pak se svým synem vyřešila.
Smrt kočičky mě vyděsila a brečela jsem asi jeden týden...

Mé rady

Ze začátku to samozřejmě bude bolet, zabuš si doma do polštáře a zkus se nebránit slzám, v této situaci je to samozřejmé a vaši to určitě pochopí...
Později to už bude trochu lepší, ale bolest v tobě zůstane na dlouho, a jestli jsi měl/a svoje zvířátko hodně rád/a, zůstane v tobě navždy.
Ale nepovažuj za zbytečné třeba nové zvířátko, pokud to situace v rodině dovolí.
Někomu komu důvěřuješ, třeba kamarádovi nebo kamarádce se s tím zkus svěřit.
Uvidíš, že to chce čas, a pokud budeš mít nové zvířátko, již tě to nebude tolik bolet.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 21. ledna 2019 ve 20:41.
anavercadav v něm napsal:

Děkuji všem,
Vikinka28: Jo no...

Příspěvek z 21. ledna 2019 v 7:16.
Rodé v něm napsala:

my jsme měli pískomili (boužel všichni zemřeli ;-()nejraději jsem měla Zvonečka uměl mi vylezt na nohy když jsem řekla nahoru a rad se nechal hladit. Když umřel strašně jsem brečela.po pískomilech(to jsou myši) budeme mít další zvíře to je nejlepší lék.

Příspěvek z 20. ledna 2019 ve 21:11.
lenuska110 v něm napsala:

Možná to teď bude znít špatně ale nejlepší podle mě je koupit si nové zvířátko ještě ten den když to první umře. My jsme to tak udělali moje morčátko Fanoušek umřelo a já z toho byla šíleně zdrcená protože to bylo to nejhodnější morče které jsem znala a navíc to bylo moje první morče. Ještě ten den jsme jeli do zverimexu a koupili jsme si tam morče Evžena. Chvíli nám sice trvalo, než jsme si ho zamilovali ale teď se z něj stal miláček rodiny.$>$>