Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak si Páreček užíval Halloween

  vydáno  •  povídky

  Pohádka pojednává o Párečkovi, který navštívil americký kontinent, jen aby oslavil Halloween. Jak si ho Páreček užije?

  Jak Páreček si užil Halloween, © lékařský

  Možná už znáte Párečka z nástěnky Očkovací ambulance. Pokud ho neznáte, popíšu vám ho. Vypadá jako párek s dvěma drobnými nožičkami a dvěma drobnými ručičkami. Na hlavě má černý klobouček s párečkovou barvou. Obléká se do kvalitního rohlíku, z žádného „second handu“! Pokaždé, když zamává nějakou věcí, tak se něco stane. Třeba když zamával ovladačem od televize, vykouzlil tygra. Sice se učil všechna kouzla, ale nové věci se objevují každou chvilku, tak nemůže vědět všechno. :)

  Páreček

  A teď k příběhu.
  Jednoho dne takhle odtrhával listy z kalendáře a zjistil, že je 31.10. Takže Halloween. Páreček miluje Halloween, ale zjistil, že v Česku se tolik neslaví jako v Americe. Nic chytřejšího ho nenapadlo než jet do Ameriky.

  Tak se snažil najít věc, kterou by získal letenky. Po půlhodince ji už konečně našel. Byla to lednice, ale tou se celkem blbě mává. Ale Páreček je Páreček a zamával ledničkou. Párečka pak ještě napadlo, že by si mohl něco z ledničky dát, ale jakmile ledničku otevřel, tak uviděl, že v ní je všechno rozlité a rozházené na zdech. Páreček nechal binec v lednici, dal na ni papírek, že to udělal větříček, a utíkal co nejrychleji na letiště.

  Na letišti ale zjistil, že letadlo pro párky letí až za 20 let. Tak vletěl do nějakého letadla a zamával letuškou, která právě roznášela jablečné džusy, aby se mu na letišti zjevilo soukromé tryskové letadlo na kečupový pohon. A tak se stalo, ale zbýval jediný problém. Kde sehnat kečup? Ležící letuška politá džusem u sebe kečup naštěstí měla, tak si ho Páreček vzal a letělo se. Páreček ale nevěděl, kterým směrem je Amerika, tak to vzal přes Venezuelu, Měsíc, Londýn, Tokio až tam konečně doletěl.

  Doletěl do jedné americké vesničky. Protože byl Halloween, nikdo se nedivil, že Páreček je párek. Všichni ho brali jako kostým. Páreček obešel všechny domy až na jeden poslední.

  Ten poslední dům vypadal strašidelně. Na zahradě bylo plno hrobek, dům měl střechu do tvaru klobouku čarodějnice a měl dvě vysoké věže. On to vlastně nebyl dům. Byl to hrad. Když Páreček vstoupil na zahradu, obklopila ho mlha ze všech stran. Mlha byla hustá, že by se dala krájet, tak si Páreček mlhu nakrájel a snědl ji, ačkoliv nemá pusu. Páreček přišel k velikým dubovým dveřím. Zaťukal a dveře se neotevřely.

  Mezitím Párečkovi za záda přišel duch. Páreček se rozzlobil, vzal to první, co se mu dostalo do ruky (duch), a omlátil s duchem ty dveře, až se otevřely. Pak teprve Páreček vešel dovnitř. Spatřil veliké točité schody a uslyšel nahoře v patře hudbu. Páreček vyšel po točitých schodech nahoru. Spatřil velikou jídelnu a v ní velký dlouhý stůl, na něm ubrus s květovými vzory. Kolem stolu bylo spoustu židlí s podsedákem z bavlny. Na stole bylo veliké množství sladkostí a dobrot. Páreček nikdy tolik sladkostí pohromadě neviděl. Ale Páreček raději šel dál prozkoumávat dům a tu tajemnou hudbu.

  Hudba zněla z protější místnosti. Když Páreček otevřel dveře té místnosti, uviděl kostlivce, duchy, čarodějnice a další strašidla. V Párečkovi se nejprve vzbudila nejistota, ale když si místnost prohlédl pečlivěji, zjistil, že tady mají strašidla talentovou soutěž. Páreček se okamžitě přidal, protože mu bylo jasné, že to, co viděl v té jídelně, jsou ceny pro vítěze. Páreček si v soutěži vedl dobře.

  Když už byla půlnoc, mělo nastat vyhlášení výsledků. Třetí místo získala Čarodějnice ze žluté studánky. Druhé místo získal Pejsek z internetové boudy (Alík) a první byl Páreček z Očkovací ambulance. Když byly ceny rozdány, jel Páreček domů. Ale Párečkovo letadlo neuneslo 250 kg sladkostí. Tak se zeptal strašidel, jestli mu nepomůžou.

  Jedna čarodějnice půjčila Párečkovi multifunční koště, které unese neomezené množství sladkostí a má dokonce i navigaci. Páreček jí za to dal odběr na Youtube. Čarodějnice byla šťastná a Páreček letěl domů. Doma z koštěte vystoupil a koště letělo za svou majitelkou. Párečkovi sladkosti vydržely celý rok.
  A to je konec.

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 12. prosince 2021 v 7:51.
  Qetuo v něm napsala:

  Prostě parádní! Zbožňuju Párečkovu nevyzpytatelnost. Článek už pro mě nebyl tak aktuální, nicméně i 12. prosince mi vykouzlil dobrou náladu do nového dne.

  laurinka654 v něm napsala:

  Ten článek je hezký a podle tvého jména jsi kluk a na kluka kreslíš dobře takže 5 tlapek. (Můj brácha neumí vůbec kreslit).

  lékařský v něm napsal:

  A proč ne? :-)