Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak si udržet nejlepší kamarádku nebo kamaráda

  vydáno  •  Vztahy
  Většina z nás má svou nejlepší kamarádku nebo kamaráda, ale většinou vám to ani spolu neklape. Nepohodnete se nad něčím spolu, nebo na sebe žárlíte. Já jsem si vším prošla. Mám totiž jednu nejlepší kamarádku a dva nejlepší kamarády. Krátkou verzí vám napíšu, jak to kamarádství u nás začalo.

  Nejlepší kamarádství začne tak, když v sobě naleznete důvěru a trávíte spolu většinu času. S Ilčou se známe 5 let a bereme se jako sestry. Hodně krát to dopadlo špatně, protože jsme se hádaly kvůli každé hlouposti. A teď, když má kluka Dominika, ano, to je můj nejlepší kamarád, se všechno ztrácí.

  Chci jim nechat čas i pro sebe, ale zároveň chci trávit čas i s nimi, i když vím, že jim nechci příliš křenit. S Dominikem jsme se ze začátku neměli zrovna v oblibě, ale chtělo to čas, aby jsme si na sebe zvykli. Potěšilo mě, že mě taky bere jako nejlepší kamarádku, i když se někdy chovám dětinsky a trapně.

  A Peťa, který tráví čas v jedné chatce, kde většinu času všichni býváme. Ten je sice starší, ale vím, že mu smím říct všechno a nikomu to nevykecá. Známe se spolu pouze rok. Ale beru ho jako nej kamaráda. Snaží se mi najít kluka, jenomže nejsem na vztah připravená a zatím žádný nechci. Bohužel to někdy nechápou, ale ví o mě všechno .

  Správní nejlepší přátelé o vás musí vědět všechno a vy o nich. Musíte navzájem vědět, jak se k sobě správně chovat, tak abyste se kvůli blbosti nepohodli. A za každou cenu si musíte pomáhat a radit. Když se mi stane i ta nejtrapnější a nejhorší věc, řeknu to jim. Vím totiž, že mi poradí a že si oddychnu, když jsem to někomu řekla.

  Není dobré říkat ty trapnější věci všem kamarádům. Radši to řekněte svým nejbližším kamarádům, o kterých víte, že to neřeknou. Pakliže to rozkecají někomu jinýmu, nejsou to nejlepší kamarádi.

  Určitě to máte taky tak, že na sebe žárlíte navzájem. Už jen kvůli tomu, že je hubenější, než ty. Nebo že má o ní zájem více kluků, než o tebe. Na druhou stranu se tím nemusíš zabývat, zkus jí to přát. Buďte vděční za to, že máte nejlepší kamarády nebo jen jednoho nejlepšího kamaráda, protože takových je v dnešní době málo.

  Někdy vás štve, že trávíte spolu méně času, buď si najde nejlepší kamarád holku, nebo nejlepší kamarádka kluka, ale tak už to chodí. Řekněte si: „Vždyť až já budu mít kluka, tak budu dělat to samé“. Musím jim to přát. Není důvod žárlit. Taky jsem si to uvědomila. 

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 25. března 2015 v 16:29.
  Andy-pandy v něm napsala:

  Pěkný

  Je to moc pěkný, hlavně ten závěr ,,Život je jen jednou".4

  Příspěvek z 25. března 2015 v 6:57.
  Janak02 v něm napsala:

  super článek

  Trochu jsi mi pomohla..dik moc.
  Suler clanek;-)