Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak si vybrat kolečkové brusle? Kam vyrazit na závody?

  vydáno  •  Volný čas venku · Sport · Rodičům · Bezpečnost
  Jedním z nejoblíbenějších sólových sportů je jízda na kolečkových bruslích. Mě osobně to moc baví a věřím, že nejsem sám. Ale taky je potřeba dávat pozor, aby se nic nestalo - k tomu slouží chrániče, které odnesou ty větší zranění za vás.

  In-line bruslení: dynamický a atraktivní sport. , © MAFRA

  Taky se ale může stát, že chrániče nebudou kvalitní, při pádu prasknou a zranění může být vážnější, než bez nich. Jestliže si je koupíte ve specializovaném obchodě na sport, tak se určitě nemusíte bát. Všem zájemcům doporučuji koupit i kolečkové brusle ve specializovaném obchodě, kde mají široký výběr druhů bruslí, barev i velikostí.

  Druhů kolečkových bruslí stále přibývá a možná za 50 let budou poháněny elektřinou. Ty nejznámější bych vám rád představil.

  Nejběžnější jsou fitness brusle. Jsou vhodné pro ježdění po asfaltových cestách a jsou nejlepším řešením pro začátečníky.

  LifeInLine

  Chceš závodit?

  10. 5. Hradec Králové

  17. 5. Praha

  31. 5. České Budějovice

  7. 6. Ostrava

  14. 6. Brno

  21. 6. Prievidza

  28.6. Trebišov

  Více: www.lifeinline.cz

  Pokud vás v regále zaujmou brusle s pěti kolečky (všechny ostatní mají čtyři), tak vězte, že ty jsou na rychlobruslení. Kolečka jsou větší než u fitness a hůř se ovládají. Jestli jste začátečníci, tak na tyhle raději rychle zapomeňte.

  Myslíte, že jednotvárné projíždění se po cestách je těžká nuda? Chcete si raději s bruslemi zařádit na zábradlích a rampách? Pro vás jsou tedy lepší brusle z kategorie aggressive.

  A teď jsou tu nové brusle nordic skating, které jsou speciálně upravené na špatné cesty v přírodě a do terénu. Tento druh má jen dvě kolečka a při ježdění na nich se odrážíte hůlkama jako na běžkách.

  FENOMÉN IN-LINE BRUSLENÍ V ČESKU

  Sledujte seriál o in-line bruslení každý čtvrtek na iDNES.cz. Dozvíte se v něm, proč se u nás tolik bruslí, jak začít, na co si dát pozor a kde najít dobré in-line stezky.

  Velká bruslařská věda spočívá mimo jiné v tzv. kolečkologii. Kolečka se totiž dělí podle velikosti, tvrdosti a tloušťky.

  Malá kolečka jsou pomalejší, ale stabilnější, než velká. Tvrdá kolečka jsou zase rychlejší, ale méně pohodlná, než měkká. Pokud jste začátečníci, zvolte raději stabilitu a pohodlí - tedy kolečka malá a měkká.


  Přezdívka autora článku na serveru Alík.cz - ufonik

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (44)

  Příspěvek z 31. května 2020 ve 23:00, upravený po 17 minutách.
  martin179 v něm napsal:

  No tak za 1. 5 kolečkové brusle v žádném případě rychlobruslařské, používají se hlavně k simulaci alpského lyžování na inline bruslích. Závodní jsou brusle 4x110 a poslední dobou velmi populární 3x125 tříkolečkové jsou proto aby se dala použít větší velikost koleček i s malým rámem (4x125 by bylo neovladatelný) Pak jsou hokejové-4 střední kolečka pevná bota pro častou změnu směru a rychlosti pohybu. Pak Nordic - do terénu s 2 velkými nafukovací kolečky, dá se přirovnat k běžkám. Pak rekreační+fitness- pohodlná odvětraná měkká bota, levné jsou vhodné pro začátečníky a ty, kterým se stačí rozjet a užívat si pohodové jízdy. Pak freestyle 3 nebo 4 kolečka se středními kolečky trochu pevnější botou a kratším rámem- na slalom a takový ty triky na silnici jako otočky jízda po jednom kolečku brzda smykem a jízda pozadu. Pak agressive 2 kolečka a mezi nimi půlkruhovitý průřez na jízdu po zábradlí kolečka velmi malá na silnici nepoužitelná-pouze do skateparku. Jinak docela ok článek 3 tlapky :-)

  Příspěvek z 22. června 2009 v 18:10.
  Brčko9 v něm napsal:

  Reakce na Brčko9:

  Pardon, to psala Natalda94!!!! Myslela jsem, že Bratz1!14 Ale chyby jsou tam stejně...

  Příspěvek z 1. května 2009 v 16:28.
  Luciš1 v něm napsal:

  mam brusle

  ja je mama od jarnich prazdnin