Alíkovina

Jak si vybrat zvířátko?

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
O zvířátko se musíte dobře starat, kupovat mu jídlo a každý den čerstvou vodu. A hlavně na něho musíte mít čas, protože si bude chtít hrát.

Na nedělní VÝSTAVĚ PRO KOČKU bude čekat na nové majitele kolem stovky koťat, koček i kocourů z patnácti útulků. Vstup za kočičí konzervu; aby měly útulky zásoby pro své svěřence. , © VÝSTAVA PRO KOČKU

Musíte vědět, jestli budete často doma nebo ne. Jestli ano, můžete si vybrat třeba kočičku nebo pejska. Pokud bydlíte v paneláku, tak jen kotě, protože si musí zvyknout na to, že nebude běhat venku jak se mu zachce, ale bude muset počkat na vás, až s ním půjdete ven. Velká kočka už může být zvyklá na přírodu, že si tam bude běhat, jak se jí zlíbí.

Pokud chcete pejska, když bydlíte v paneláku je lepší, když si vyberete čivavu, jorkšírka nebo jiného menšího pejska, aby vám nezabíral moc místa. Jestliže bydlíte v domě, může kočka běhat venku a dělat si co chce, ale musíte jí vyrobit pelíšek a dát jí ho do sklepa nebo do garáže. Někde kde bude v zimě trochu tepleji. Pejska můžete dát také ven, ale musíte mít plot, pod kterým by neprolezl. Postavte mu boudu a dejte do ní misku, kde mu budete každý den dávat jídlo a vodu. Pokud nejste často doma pořiďte si činčilu, morče, křečka, myšku nebo také hada jestliže se ho nebojíte.

Morče potřebuje jen klec s peletkami (piliny nedoporučuji, práší a morče to potom dýchá). Každý druhý den musí mít čerstvou vodu, ráno a večer mu dávejte najíst. Okurka, mrkev, paprika, salát, jablko, slupka od melounu. Pořád musí mít seno a suchý chléb o který si brousí zoubky. Kontrolujte mu drápky, můžou mu přerůst a pak už se to nedá zachránit.

Autorka: (11 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 26. listopadu 2015 v 6:22.
konemy v něm napsala:

Je to hodně všeobecné, možná až moc.