Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak si zorganizovat čas

  vydáno

  Vždycky přicházím všude pozdě s výmluvou, že nestíhám nebo nemám čas. Kam se ale ten čas ztrácí? Proto vám píši pár tipů, které mi ušetří drahocenné minuty.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  1. Vyvarovat se „lapačům času“. Jakmile zasednu k počítači či mobilu, čas běží 2x rychleji. Když už si něco opravdu potřebuji vyhledat, nastavím si časovač na např. 30 min a jakmile zazvoní, počítač okamžitě vypínám.

  2. Taky se trápíte s povinnou četbou a píšete čtenářské deníky na poslední chvíli? Berte si knížky na místa, kde víte, že si nějakou minutku počkáte, např. do autobusu, vlaku či do čekárny u doktora. Ale pokud zrovna na čtení nemáte náladu, skvělým pomocníkem jsou i audioknihy. Při jejich poslechu se dá krásně žehlit či umývat okna.

  3. Ráno jako holka vybírám před skříní outfit a když se opět podívám na hodinky, je za dvacet minut osm. Pokud si ale naplánuji zítřejší model už předchozí večer a vše pěkně pověsím na ramínko, času je ráno tolik, že si i stihnu udělat palačinky.

  4. Že se nákupní seznam píše, jen když si jdeme pro rohlíky? Omyl. Nákupní centra jsou dalšími velkými požírači času. Proto vždy než do takového „chrámu nákupu“ vkročím, naplánuji si, co přesně si koupím. V obchodech pak neztrácím čas, ale jdu pro konkrétní věci.

  5. Učím se a najednou mi zazvoní mobil a než si prohlédnu všechny sociální sítě a nejnovější videa je čas jít spát. Při učení je nejlepší mít mobil daleko od sebe a nejlépe vypnutý. Však on chvíli počká.

  Doufám, že vám moje tipy pomohly a pokud ušetříte nějakou tu minutu, můžete jít třeba do parku nebo na hřiště. Hodně štěstí

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 9. srpna 2017 ve 22:13.
  Gattina v něm napsala:

  Ty máš přítele?

  Příspěvek z 9. srpna 2017 v 19:31.
  dennisvet v něm napsala:

  Já se nemaluju vůbec - pouze jednou kvůli mamce do divadla řasenku.
  Nevím, proč bych měla, vzhledem k tomu, že mám přítele a líbím se i jiným, hnusná nejsem.

  Příspěvek z 9. srpna 2017 v 11:39.
  tlapka44 v něm napsala:

  @)->-