Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak to vlastně bylo aneb příběh šišky

  vydáno  •  Pohádky

  Všichni jste si nejspíš kladli otázky typu: „Jak se sem ta šiška dostala?“, popřípadě „Proč ta šiška kýchá? Má snad koronavirus?“ Testy na zmiňovanou nemoc však byly negativní, nebojte. Šiška tedy není hledaný pacient 0. Pořád jsem ale neodpověděla na otázku „Kde se šiška vzala?“ Je to delší příběh, proto čtěte dál!

  Ošklivě rozbité sklo...a šiška, © Zuzuška

  Když ještě rostla naše známá kýchací šiška na stromě, nebyla nemocná jako nyní. Byla obyčejnou šiškou jako každá jiná. Všechny šišky dospějí tak, že chtějí spadnout ze stromu a založit si vlastní rodinu, stejně jako lidé, kteří už jsou dost velcí na to, aby opustili svůj rodný dům a založili si rodinu.

  Tato šiška byla ale trošku škodolibá, a tak, když šel okolo jejího stromu kluk, který jen zíral do mobilu, mu chtěla spadnout na hlavu, aby si uvědomil, že by měl dělat taky něco jiného. A tak si šiška řekla: „Á, hop!“, ale stala se velká nehoda. Šiška totiž spadla přímo na mobil, kterému rozbila sklo. Od té doby šiška kýchá, protože kluk měl rýmu a na jeho mobilu byla spousta jeho DNA. Kluk byl velice nazlobený, a když chtěl šiškou hodit co nejdál, už tam nebyla, jelikož se dostala do telefonu – zrovna si pročítala články na Idnesu. Její rýma ji ale velice trápila, proto se snažila obalit se písmenky, které právě články měly.

  Šiška se tak dostávala z webu na web, hlavně aby tam měly články. Jednoho dne se dostala i sem, na Alíka. Šiška si říkala: „Páni, tady je to zajímavé... ale já bych chtěla dělat všechno najednou, číst si Alíkoviny, povídat si s kamarády v klubovně, hrát hry, kecat na nástěnkách, soutěžit, smát se u vtipů a radit se v poradně. No jo, ale nejdřív bych si měla přečíst pravidla a najít si nějaké kamarády... tak se rozdělím! Budu všude najednou!“ rozhodla šiška. Pak si ale uvědomila, že není zaregistrovaná, a tím pádem nemůže spoustu věcí dělat.

  Jelikož jí to bylo líto, domluvila se s vývojáři Alíka, jestli by jí mohli udělat vlastní soutěž, když jsou ty koronaprázdniny. Ujistila je, že koronavirus nemá a může nabídnout jako nápovědu písmenka, která sebrala z článků na ostatních webech. Vývojáři souhlasili, ale s podmínkou, že o Velikonocích bude přestávka, protože Koalík už se nechal přetavit na vajíčka. S tím zase souhlasila šiška.

  Určitě se ptáte, proč se nezaregistrovala, a na tuto otázku je také smysluplná odpověď, šiška měla hned dva důvody: Prvním důvodem je, že jí to nešlo, protože nemá lidské prsty. Druhým, tím důležitějším, je její věk. Šiška totiž je ještě malá a vůbec neví, kde jsou její rodiče, aby ji právě zaregistrovali.

  Šiška si tak spokojeně žije, a nejspíš ještě dlouho bude, na Alíkovi, kde jednou za čtyři dny každému uživateli párkrát kýchne, a ten je jí vděčný, nikdo ji neodsuzuje za kýchání a nikdo jí škodolibě neříká, že má koronavirus.

  Jak to se šiškou bude dál, to ví jen sama šiška a možná trochu i Alík. No, uvidíme.

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 12. května 2020 v 9:21.
  ImFurryUwU v něm napsala:

  omg tak tohle bych nevymyslela ani za svůj célý život dávám 5 tlapek:->

  Příspěvek z 10. května 2020 v 7:41.
  Čičibaka v něm napsal:

  Nejlepší, krásný, dávám 5 tlapek:-)
  PST. Žádný nátlak, ale ostatní by taky měli;-)

  Příspěvek z 5. května 2020 ve 21:03.
  Zuzkarebelka v něm napsala:

  Rohlajs:děkuju moc$>