Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak to vypadá v Londýně?

  vydáno  •  Anglie · cestování

  Minulý rok jsem si splnila přání a letěla do Londýna, hlavního města Anglie. Ze začátku jsem se obávala, že se něco pokazí, ale všechno dopadlo dobře. Za 4 dny jsem toho navštívila hodně a získala nějaké zkušenosti.

  Tower Bridge, © Ananaska

  Let tam trval přibližně dvě hodiny. Seděla jsem vedle jedné paní z Česka, která v Anglii bydlí a má tam rodinu. Takže jsem si s ní o Anglii začala povídat. Doporučila mi pár míst, která bych mohla navštívit, a já jí za to poděkovala. Přece jen jsem měla díky ní pár dalších možností. Jakmile jsme dorazili na letiště, tak jsem se vydala k autobusům. Našla jsem si ten správný autobus, který měl jet do Londýna, a nastoupila do něj. Už ta cesta mi přišla zvláštní, protože v Anglii se jezdí na opačné straně než u nás. V Londýně jsem vystoupila na zastávce Stratford Station. Tam jsem si v automatu udělala Oyster Card, díky které jsem mohla cestovat hromadnou dopravou. (Jde to ale i bez ní, třeba s běžnou kreditní kartou.)

  Nebe

  Na ubytování jsem se dostala až odpoledne. Přece jen jsem se v jejich metru a autobusech ze začátku trošku ztrácela. Avšak pak jsem zjistila, jak je to vlastně jednoduché. Stačilo, když si to člověk párkrát zkusil, a hned věděl. Jakmile jsem měla ubytování vyřešené, tak moje dobrodružství mohlo začít.

  Za 4 dny jsem toho stihla navštívit dost. Hned první den jsem navštívila Tower of London a Tower Bridge. Ve skutečnosti to bylo o dost hezčí než na fotkách. Když jsem chodila okolo těchto míst, tak jsem narazila i na pár restaurací/stánků, kam jsem později zašla.

  Tower Bridge

  Tower of London

  V dalších dnech jsem navštívila další památky a pár filmových lokací – Hyde Park, Buckinghamský palác, Big Ben, London Eye a Westminsterský palác. Všechno to vypadalo úžasně. Udělala jsem si plno fotek a videí, takže mám pak doma na co vzpomínat.

  Též jsem navštívila The British Museum, kde se natáčel film Noc v muzeu 3. Byla jsem neskutečně ráda, že jsem viděla další filmovou lokaci.

  The British Museum

  A když už píšu o těch filmových lokací, tak jsem navštívila i nádraží King’s Cross, kde se natáčel Harry Potter. Byl tam i obchod s názvem The Harry Potter Shop At Platform 9 ¾. Jako fanoušek jsem tam s nadšením šla. Nebudu lhát, byla jsem z toho obchodu nadšená. Měli tam hůlky, hábity, kufry, tašky, plyšáky a všechno možné. Ovšem, že jsem si tam něco koupila, to bych jinak nebyla já. Chtěla jsem taky podívat do studia Harryho Pottera, ale to mi nevyšlo, protože si člověk musí koupit vstupenku předem. Aspoň mám další důvod se do Londýna vrátit v budoucnu.

  The Harry Potter shop at platform 9 3/4

  Wands

  Chtěla jsem ještě zmínit jednu restauraci, která je udělaná na styl 50. let USA, takže jsem se tam cítila jinak než v dnešní době. Čas utekl velmi rychle a já se z Londýna musela vypravit zpátky domů.

  Big Moe´s food

  A moje pocity z toho? Ty jsou skvělé! Přece jen je to jedno z míst, kam jsem se vždycky chtěla podívat. Poznala jsem tam pár skvělých lidí a procvičila si angličtinu. Bonus je i to, že jsem díky tomu získala pár nových zkušeností, které se mi budou určitě v budoucnu hodit. :-)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 10. října 2022 ve 2:16.
  Ananaska v něm napsala:

  YakariSioux Nene královnu jsem neviděla :-)

  Příspěvek z 30. září 2022 v 18:12.
  army13 v něm napsala:

  V březnu jeduuu... :-D$>

  Příspěvek z 25. září 2022 v 18:35.
  klariss v něm napsala:

  Já se do Londýna podívám příští rok! ;-D$>
  Jinak moc hezký článekok