Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak udělat správnou prezentaci?

  vydáno  •  informatika

  Nejsem žádný expert na prezentace, ale myslím, že tyhle body bohatě stačí na to, abyste udělali v pohodě prezentaci. Tady je pár tipů:

  Moje prezentace, © JardaSapik

  Začneme velmi důležitou věcí: Nikdy, ale nikdy nekopírujte úplně vše z Wikipedie. Čerpání informací z ní je samozřejmě přijatelné, ale vyjádřete je svými slovy.

  Nepoužívejte ChatGPT. Rozumím potřebě urychlit práci, ale je to nepoctivé a nespravedlivé vůči těm, kteří svou práci vykonávají poctivě. Umělá inteligence také může občas ve psaní udělat chyby a text pak může působit nepřirozeně. Opět platí, že získání informací je v pořádku, ale vyjadřujte je vlastními slovy.

  Snažte se o grafický dojem. Vaše prezentace nemusí být nejlepší na světě, ale věnujte pozornost grafickému zpracování.

  Pište pouze nejdůležitější informace. Nepřidávejte zbytečně detaily, protože to činí text nepřehledným a obsahuje informace, které prezentaci nic nepřidají.

  Dodržujte pravopis a gramatiku. O tomto bodu není potřeba více diskutovat… V dopisech, knihách a učebnicích je pravopis s gramatikou správný a toto pravidlo by mělo platit i pro prezentace.

  Text zásadně nesmí překrývat obrázky. Nejenže takový text je nečitelný, ale také vzbuzuje otázku, proč nebyl text zkrácen nebo písmo zmenšeno.

  Začněte a ukončete prezentaci. Bylo by divné, kdyby například rozhovor začal bez pozdravu a skončil bez rozloučení, že?

  Jak jsem uvedl na úvodu, nejsem expert na prezentace. Avšak dodržel jsem všech šest bodů, které jsem zde napsal, a získal jsem za to jedničku.

  Pokud byste měli nápady na další tipy, napište je do diskuze. ;-)

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 15. května v 6:33.
  MikiRoth v něm napsal:

  Hezký článek, dobré postřehy! Jen bych ještě dodal (což je častým kamenem úrazu), že lidé dopodrobna řeší grafiku a vytahují se, kdo udělá nejlepší styl v PowerPointu.

  Problém ale je, že pak zanedbají obsahovou stránku věci, popřípadě si prezentaci nenatrénují. Na té prezentaci není nejdůležitější, jak vypadá, ale co je jejím obsahem. Prezentace je od toho, aby pomohla odprezentovat nějaké téma.

  Hlavní je to, co u té prezentace předvede auto, respektive přednášející. Nejdřív bych tedy doporučil se dopodrobna zabývat obsahem ve výchozím černobílém nehezkém stylu, a pak teprve, když je člověk spokojen s věcným obsahem, řešit grafickou stránku věci.

  Příspěvek z 14. května v 18:01.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Děkuji za rady.

  Pět tlapek <3