Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak usnout?

  vydáno  •  Zdraví

  Taky nemůžete spát? Nebo je moc brzo, ale vy musíte vstát dřív? Poradím vám, jak usnout!

  Svíčka, noc, © sappsa

  NEJDE VÁM USNOUT?
  - Příčinou toho, že nemůžete usnout, může být hodně věcí. Například narušený spánek. Chodíte delší dobu spát později, ale najednou, když chcete jít spát o dvě hodiny dříve, nejde to.
  Pokud trpíte nespavostí už delší dobu, zajděte raději k odborníkovi nebo k vašemu dětskému (nebo jakého máte) lékaři. Já bych vám poradila špatně.

  Jak usnout?
  - Zjistěte, jestli se vám líp usíná se zvuky, nebo bez nich. Pokud bez, tak vypněte vše, co vydává ve vašem pokoji zvuky. Pokud se zvuky, pusťte si k usínání vaši oblíbenou písničku nebo si pusťte potichu televizi, ale poproste třeba mámu nebo staršího sourozence, aby ji vypnul, až usnete.

  - Nejlepší bude, pokud nebudete mít v pokoji žádnou elektroniku, ale to nejde, pokud máte v pokoji televizi nebo stolní počítač. Snažte se mít alespoň postel co nejdál od ní.

  - Zkuste si vyměnit polštář. Pokud vás bolí hlava kvůli tomu, že je moc tvrdý, nebo příliš měkký, může to být příčina, proč vám nejde usnout. Někomu se líp spí, když má hlavu výš, zato někomu jinému, když má tělo s hlavou v jedné rovině. Podle tohoto se řiďte také.

  - Může to být i dekou, například že je vám v ní teplo, nebo naopak zima.

  - Nejlépe se spí s otevřeným oknem, protože budete dýchat čerstvý vzduch.

  - Každopádně, není vyloučeno, že nemůžete spát i kvůli zítřejšímu testu ve škole! S tím pak už nic neuděláte, protože nervozitu může překonat jen ten, který má silnou vůli a vysoké sebevědomí. Takže se nebojte, určitě písemku zvládnete, není čeho se bát. Věřte si.

  Takže to bylo všechno z tohoto článku, snad vám to pomůže a zatím ahoj, jdu spát!

  Omlouvám se, tenhle článek je kratší a rychlejší, protože jste jistě unavení a nemáte čas na dlouhé články, takže jsem to napsala stručně.

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 6. června 2018 ve 14:55.
  ada-da-da v něm napsala:

  Pěkné

  Příspěvek z 24. května 2018 v 16:25.
  HONZULIN8 v něm napsal:

  SUPR RADA

  Příspěvek z 23. května 2018 ve 14:32.
  číča800 v něm napsala:

  Před recitacní soutěži jsem usnula v 11 večer z nervozity a vstával a jsem v 5 ráno abych tam byla včas ale měla jsem 2. místo !
  Je to hezký článek