Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak ve zdraví přežít Silvestra

  vydáno  •  silvestr a Nový rok · zdraví · bezpečnost
  Už se blíží silvestrovský večer a s ním další nebezpečí. Všem se určitě líbí, jak na obloze vybuchují rachejtle. Ale na druhou stranu to je nebezpečné, protože za většinu zranění může právě toto.

  Ohňostroj, © Apyro, s.r.o.

  Nejčastějšími úrazy jsou popáleniny rukou a utržené prsty. Tak vám radím: držte se dál od petard a rachejtlí! U prskavek je menší pravděpodobnost zranění, ale stejně nikdy nevíte, co se může stát. Proto nechte střílení rachejtlí a jiné pyrotechniky na rodičích, kteří tomu alespoň trochu rozumí, a držte se o kousek dál. Protože kdyby se takové ošklivé zranění stalo vám, tak byste byli opravdu, ale opravdu nešťastní.

  Není to nebezpečné jen pro vás, ale i pro vaše domácí mazlíčky, protože vystřelování dělá veliký hluk a škodí jejich sluchu. Tak na ně myslete a neberte je s sebou ven a nechávejte je doma. Taky nesmíte zapomenout na požáry způsobené špatným sfouknutím sirky, která se kvůli nedostatku sněhu snadno rozhoří. Proto řekněte rodičům, ať jsou opatrní a ať při tom myslí na vaše mazlíčky a především na sebe. A taky na vás.

  Tak šťastný nový rok 2009!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Poskerová


  Pražský Novoroční ohňostroj ve znamení devítek – 1. 1. 2009 v 18. hodin

  Ohňostroj se jmenuje Devět obrazů a potrvá 999 sekund. Jednotlivé obrazy představují Francii, Itálii, Německo, Španělsko, Portugalsko, Jihoafrickou republiku, Japonsko, Kanadu a Mexiko. Každý z devíti obrazů bude trvat přesně 99 sekund.

  Ohňostroj bude již tradičně odpálen od metronomu na Letenské pláni, a to 1. ledna v 18 hodin. Viditelný bude na několik kilometrů. Nejlepší výhled bude tradičně z Dvořákova nábřeží a na Františku.

  Ti, kdo nebudou mít šanci se zúčastnit přímo na místě, mohou vidět přímý přenos ohňostroje zde na portále www.praha.eu. Po skončení budou k dispozici i záznamy ohňostroje sledovaného z několika míst.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (37)

  porshe911carera v něm napsal:

  Reakce na Peťka6:

  Nevím jaký to dělá randál ve městě ,ale na venkově nebo aspoň tam kde bydlím to zas tak hrozný není to už je horší když si zapnu repráky na poloviční kule.Aspoň na zahradě která je dobrých 200 od prvních baráků.A jinam jse ho nenesli. A taky mě řekni kam jinam ho máme dat,určitě bys řekla dom ,ale tam je to ještě horší když nám pod voknama vybuchujou 3krád více rachejtlí.Tak kam ho mám dát???? mamce do náruče kde se zachumlí do bundy.

  Příspěvek z 31. prosince 2008 v 18:20.
  Michal73 v něm napsal:

  Jak ve zdraví přežít Silvestra

  Dneska je přeci silvestr třikrát huráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá25

  Příspěvek z 31. prosince 2008 v 16:42.
  veverka125 v něm napsala:

  Reakce na Umpalumpa:

  jjj ma pravdu