Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak většinou prožívám Mikuláše

  vydáno  •  Mikuláš · Vánoce

  Máte rádi Mikuláše? Těšíte se na něj? Já tedy ano! Více se dozvíte v tomto článku.

  Čert , Mikuláš a anděl , © číča800

  4. prosince vždycky nemůžu dospat, jak se těším! Už zítra přijde Mikuláš, čert a anděl! Ti k nám chodí i v naší škole, ale jsou to jen převlečení devaťáci. Nosí nám různé bonbony a jiné sladkosti. Pak se ptají, kdo zlobil a kdo byl naopak hodný. Já jsem na ně minule zakřičela, že jsem největší „lotr“ ze třídy. Chtěli si mě odnést v pytli.:-D

  Chudák jeden kluk z naší třídy se čertů hrozně bojí a rozplakal se. Tak ho paní učitelka musela uklidnit. Když jsem šla do školní jídelny na oběd, kuchařky rozdávaly dětem perníčky ve tvaru čerta a jídlo mívá speciální čertovský název.

  Po odchodu ze školy jsme s tátou byli v obchodě, kde byli zaměstnanci převlečení za Mikuláše, čerty a anděly. No prostě dokonalá Mikulášká atmosféra.

  5. prosince vždycky jedeme k babičce na vesnici, je tam i moje sestřenička. Jakmile se začne stmívat, začneme vyhlížet Mikuláše, anděla a čerta. Vždycky je to napínavé. Kdy už konečně přijdou? Pro mě je na „čertech“ nejlepší právě toto nedočkavé vyhlížení a těšení se. Jé, už jsou tady!!! Řekneme básničku, kterou jsme si přichystali, a dají nám nadílku. Přinesou vždycky dvě plné tašky bonbónů a sladkostí! Ty nám vydrží snad na rok. Zjistila jsem, že nemá cenu kupovat adventní kalendář, vždycky ho dostaneme od Mikuláše. Jednou jsem čertovi řekla, ať si mě klidně odnese. Tak mě hodil do svého pytle, ale začala jsem ječet, tak mě zas pustil. Pak zase odejdou. Ach jo, zase až za rok...

  Jinak, kulturní dům v našem městě každý rok pořádá Čertovskou bojovku. Lidé převlečení za čerty (někdy jsou i dost strašidelní!) dávají dětem úkoly. Když je splní, dostanou razítko na takovou kartu. Když mají všichni všechny úkoly splněny, tak jdou za „Luciferem“ a ten jim dá odznak s nápisem „ČERT DRUHÉ KATEGORIE, OBSTÁL VE ZKOUŠCE“ nebo tak něco. Minulý rok jsem tam byla. :-)
  Čerti jsou pro mě jedna z nejlepších „věcí“ v roce, po Vánocích, narozeninách a prázdninách. Vždycky si je tento svátek užiji. :-)
  Snad se vám můj článek líbí. R^

  Do komentářů mi napište, jak si Mikuláše užíváte vy.

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Copinka v něm napsala:

  Hezký článek a krásný obrázekO:-)

  verbum v něm napsal:

  Preji ti at dostaneš co nejvíce.. neboť tvůj článek je opravdu hezký... jen tak pokračuj dal.

  Příspěvek z 29. listopadu 2018 v 8:53.
  číča800 v něm napsala:

  ještě za něj nemám kačky , kolik myslíte že jich dostanu?