Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak vycvičit draka: Legendární knižní série Cressidy Cowellové

  vydáno  •  kultura · knihy · soutěže · draci
  Ostrov Blp, kde je většinu roku mizerné počasí, ale žít by tu chtěl každý, protože místo domácích mazlíčků místní Vikingové chovají draky, zná ze dvou filmů Jak vycvičit draka každé dítě. Stalo se tak díky autorce předlohy Cressidě Cowellové, která na podobném ostrově prožila část svého dětství.

  Soutěž o knihy Škyťák Šelmovská Štika III. od Cressidy Cowellové, Jak vycvičit draka a Jak se stát pirátem, © Slovart

  Alíkova soutěž

  V nové soutěži hrajeme do 17.11.2014 s Alíkem o první dva díly knížní série Škyťák Šelmovská Štika III.) Jak vycvičit draka a Jak se stát pirátem. Hrát můžete v  sekci Soutěže.

  Soutěž o knihy Škyťák Šelmovská Štika III. od Cressidy Cowellové, Jak vycvičit...

  Jestliže někdo ví moc dobře, jak se žije na osamělém ostrově, který je obklopen bouřícím mořem a bičován deštěm a větrem, je to Cressida Cowellová, autorka knihy. Byla londýnské dítě, ale když jí byly čtyři, její rodiče ji právě na takový neobydlený ostrov u západního pobřeží Skotska vzali na dovolenou.

  Naši rodinu vysadil na břehu tohoto ostrova místní rybář a řekl, že nás vyzvedne za dva týdny. Tehdy neexistovaly mobilní telefony, takže jsme po celou dobu neměli absolutně žádný kontakt s okolním světem. Kdyby se něco stalo, nezbývalo nám nic jiného, než počkat, jestli ten náš rybář nezapomněl, že nás má vyzvednout,“ vzpomíná Cressida Cowellová, která nechce jméno ostrova ani dnes prozradit.

  z archivu Cressidy Cowellové

  Když jí bylo osm, její rodina si na tomto ostrově, kde nebyla ani elektřina, koupila dům, tatínek si pořídil loď a pobývali tam celé léto. V domě se svítilo svíčkami, nebyl tam telefon ani televize, proto Cressida trávila spoustu času kreslením a psaním příběhů.

  Fotogalerie

  Po večerech jí tatínek vyprávěl příběhy o Vikinzích, kteří ostrovy objevili už dvanáct století předtím, i o dracích, kteří údajně žili v jeskyních na pobřeží. „Ani na chvíli jsem nezapochybovala, že tam opravdu žili. Takže když mi bylo osm, napsala jsem první příběh o Vikinzích a dracích.“

  Pak se k němu vrátila v roce 2002, kdy po několika obrázkových knihách pro malé děti vydala první díl ze série Jak vycvičit draka pro starší čtenáře. Celosvětovou proslulost pak Škyťákovi a Bezzubkovi přinesl první film Jak vycvičit draka v roce 2010, letos přišel do kin druhý díl.

  Více o filmu Jak vycvičit draka
  Více o filmu Jak vycvičit draka 2.

  Cressida Cowellová se narodila v Londýně, kde také nyní žije s manželem Simonem (není to „ten“ Simon Cowel, známý producent a porotce soutěže X factor, jak Cressida okamžitě podotýká) a třemi dětmi. Studovala na Oxford University angličtinu a na Univerzitě v Brightonu ilustraci. Publikovat začala po třicítce, je uznávanou autorkou obrázkových knih pro menší děti. Sérii o Škyťákovi si ilustrovala sama, ale není to u jejích knih pravidlem. Dodnes nedokáže vysvětlit, jak přišla na legrační jména svých postav. Prostě se snažila si představit jejich vlastnosti. Pravdou je, že Vikingové měli opravdu velmi popisná jména.

  Nakladatelství Slovart v edici BRIO postupně vydá celou sérii původních knih britské autorky Cressidy Cowellové s jejími vlastními ilustracemi. Již vyšel první díl Jak vycvičit draka (Škyťák Šelmovská Štika III.) a druhý díl jak se stát pirátem. Třetí díl s podtitulem Jak správně mluvit dracky vyjde ještě do konce roku.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  kmiskova v něm napsala:

  opozdění

  Podle mně to vyhodnocení trvá již moc dlouho !!!

  Příspěvek ze 7. listopadu 2014 ve 21:36.
  klarimar v něm napsala:

  Dobrý

  Tu knihu si musím sehnat nejlíp všechny tři. A Jak vycvičit draka 2 už je na DVD.:-D :-D