Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak vycvičit draka vychází na DVD

  vydáno  •  kultura · filmy
  Hned na začátku filmu se seznámíte s vikingským puberťákem Škyťákem, který je jiný než všichni ostatní Vikingové. Škyťák chce odmalička zabíjet draky jako ostatní Vikingové, ale po nějaké době zjistí, že to není to pravé.

  © archiv

  Jednou uvidí v lese draka, kterého bude chtít ze začátku zabít. Patří k druhu zvaném Noční fúrie. Potom ale zjistí, že se ho drak bojí stejně jako on jeho a pustí ho. Další den potká draka zase. Tento drak má totiž poraněné jedno křídlo a tak nemůže létat. Proto zůstává v lese.

  Škyťákovi ale přijde divné, že mu drak nikdy nic neudělá. Mezitím jeho vikingský otec Kliďas Velikán, který je zároveň náčelníkem vikingské vesnice, rozhodne, že ho přidá do skupiny dětí, které se v Drakoškole trénují v bojích proti drakům.

  vyhraj DVD nebo hru

  Až do 7. listopadu 22:00 můžete soutěžit o DVD a společenskou hru k film Jak vycvičit draka. Otázky najdete v rubrice soutěže.

  Škyťák je samozřejmě ze všech dětí nejslabší. Ale jen ze začátku, protože každý den chodí za "svým" drakem a učí se na něm různé kousky. Po nějaké době zjistí všechno, co potřebuje vědět - čeho se draci bojí, co se jim líbí a také něco, co jeho názor na draky hodně změní: draci se jen brání. Pokud proti nim nebudou lidé bojovat, draci jim neublíží.

  DVD Jak vycvičit drakaKdyž se Škyťák na svém drakovi, kterého pojmenuje Bezzubka vydá jednou na projížďku, uvidí obrovský úkryt, kam přilétají všichni draci - Dračí doupě. To je právě ono tajemné místo, které se všichni Vikingové snaží už dlouhou dobu najít. Ale víc už vám nebudu prozrazovat, ať máte v kině také nějaké překvapení.

  Cressida Cowellová a její draci

  Film Jak vycvičit draka (How To Train Your Dragon) vznikl na motivy knihy britské autorky Cressidy Cowellové. Čerpá v nich ze svého dětství stráveného na vzdáleném neobydleném ostrově na západním pobřeží Skotska. Prostředí bez silnic, domů a elektřiny rozvíjelo představivost mladé autorky a později poskytlo základ pro svět Vikingů a draků z jejích příběhů.

  Jak Cressida Cowellová přiznává na svém webu, spisovatelkou chtěla být už od dětství. Už jako malá si stále něco psala. Ve škole měla velmi ráda historii, angličtinu a výtvarnou výchovu. Není tedy divu, že své knihy nejen píše, ale také si je sama ilustruje. Více se o ní dozvíte na jejích webových stránkách www.cressidacowell.co.uk

  Z filmu Jak vycvičit draka
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  bibiviva v něm napsal:

  Reakce na Fotograf12:

  jo je to jini...

  Příspěvek z 11. května 2010 v 18:48.
  stonožka8 v něm napsal:

  jak vycvičit draka

  já nemusím chodit do nějakejch kin,23protože mi to tatka vždicky stáhne z intáku15252621224

  Příspěvek z 22. dubna 2010 ve 20:58.
  Liri2 v něm napsal:

  Reakce na Liri2:

  MÁM TO!  je to super dvd!