Alíkovina

Jak vydělávat jako nezletilý

vydáno

Ve výloze vás pozoruje senzační foťák. Nebo to jsou šaty? Řvou na vás: „Kup si mě!“ Vy ale ve svém věku nemáte dostatečné finance. Každý den procházíte kolem téhož obchodu. Už není třeba se trápit, zde je mých 9 tipů právě pro vás!

Peníze, © geralt

Prodej vlasů
Mnoho salonů v České republice vykupuje vlasy. Při této službě záleží na délce, struktuře a kvalitě vašich vlasů. Cena se pohybuje od 2 000 do 20 000 korun.

Prodej starých věcí
Jistě se ve vašem obydlí nachází spousta věcí, pro které už nemáte využití. Mezi ně patří např. oblečení, hračky, elektronika, knihy, kosmetika, ... Zamyslete se, zda vám stále dělají radost, nebo by bylo lepší předat je dalším majitelům. Zkontrolujte, zda nejsou poškozené a na případné škody upozorněte. Možností máte hned několik. Podejte inzerát na internetových bazarech, zajděte do starožitnictví a ani bleší trhy nezní špatně.

Venčení a hlídání mazlíčků
Pokud rozumíte zvířatům a rádi s nimi trávíte svůj čas, můžete svou láskou k nim i vydělávat. Podívejte se na inzeráty na internetu, kde mnozí lidé shání hlídání/venčení svých mazlíčků v době jejich nepřítomnosti, nebo se poptejte v sousedství.

Sběr léčivých bylinek
Stačí znalost rostlin, trpělivost při sběru a vhodné místo na sušení. Výhodou je, že nemusíte mít vlastní pozemek, sbírat byliny ve volné přírodě je povoleno. Samozřejmě netrháme na kraji silnice, ale na louce. Výkupny vykupují nejen sušené byliny, ale i sušenou citrónovou a pomerančovou kůru. Za jeden kilogram květů sedmikrásky získáte až 240 korun.

Šetřete si
Když požádáte rodiče o 20 korun na zmrzlinu a následně si ji nekoupíte, dovedete časem slušně zbohatnout. To samé platí i pro peníze na svačinu do školy, jestliže si koupíte jen obyčejný rohlík. Na škodu není ani chození pěšky, namísto utrácení peněz za jízdenky.

Výpomoc u rodičů a v sousedství
Požádejte své rodiče a sousedy, zda jim nemůžete uklízet v domácnosti, umýt auto, posekat trávu, shrabat listí či odhazovat sníh za menší poplatek.

Roznos letáků
I přestože jste ještě nezletilí, je možné práci napsat na vašeho zákonného zástupce. Letáky pak budete roznášet vy.

Nastavte si peněžní systém známek ve škole
Dohodněte se s vašimi rodiči, že za dobré známky budete dostávat spropitné a za špatné známky peníze vracet.
1 = 10 korun
2 = 5 korun
3 = nic
4 = –20 korun
5 = –30 korun

Váš talent
Kreslení, vyrábění, zpěv, herectví, pečení, chovatelství, pěstování, doučování – tím vším se dá vydělávat.

Věřím, že jste se dozvěděli o nějakých nových způsobech, jak vydělávat. Pokud víte o práci, kterou jsem nezmínila, pochlubte se v diskuzi. :D

Autorka: (14 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (14)

Příspěvek z 25. května ve 22:33.
RetardovanaOvce v něm napsala:

buffy-forever to říkáš teď, kdy už můžeš vydělávat vlastní peníze v práci, ale když jsi byla dítě, tak jsi určitě nějaké prašule postrádala..
lékařský přispěješ tím pro lidi s rakovinou, jenž v důsledku chemoterapie přišli o vlasy.. z těch tvých se pak vyrobí paruka a lidé po leukémii se budou cítit o stupeň sebevědoměji.. právě psychika v těchto těžkých chvílích hraje velkou roli. Uděláš tím dobrou věc a dostaneš i menší odměnu. :)

Příspěvek z 24. května v 18:17.
lékařský v něm napsal:

Prodávat vlastní vlasy :-$.

Příspěvek z 24. května v 17:30.
buffy-forever v něm napsala:

Číča800, to jako vážně?
RetardovanaOvce: jo trefa..mě by bylo dost blbé to rodičum jen navrhnout..