Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak za pár minut vytvořit profesionální diplom?

  vydáno  •  Tvoření · Počítače a počítačové hry

  Turnaj, závod či utkání – nic z toho se neobejde bez diplomu pro výherce. V tomto článku si krok po kroku představíme, jak v grafickém bezplatném programu Canva vytvořit během několika minut profesionálně vyhlížející diplom.

  Diplom vytvořený v programu www.canva.com, © Pralinka2

  Co je Canva a jak se do ní přihlásit?

  Canva je uživatelsky přátelský online grafický program, v němž lze zdarma tvořit nejen diplomy, ale i třeba životopisy, plakáty, příspěvky na sociální sítě či prezentace. Obsahuje, jako většina programů tohoto druhu, i zpoplatněné doplňky základní služby. Ty jsou ale vždy jasně označeny symbolem korunky. Vy však nic platit nemusíte, pro účely vytvoření povedeného diplomu nám zcela postačí bezplatná verze.

  Canvu najdete na webové stránce www.canva.com. Abyste vůbec mohli začít tvořit, musíte si zde nejprve zřídit účet, na který se vám vaše práce později budou ukládat. Máte několik možností, jak na to. Buď se přihlásíte přes svůj Facebook, Google či Apple účet nebo se zaregistrujete pomocí e-mailu.

  Jak vytvořit samotný diplom?

  1. Otevření výběru šablon

  Vytvořte diplom.

  Jakmile jste přihlášení, můžete začít tvořit váš diplom. V pravém horním rohu kliknete na fialové tlačítko „Vytvořit návrh“. Otevře se Vám nabídka konceptů a šablon, které můžete použít. Vy do vyhledávací lišty s lupou zadáte slovo diplom. Nabídnou se Vám tak šablony pro „diplom“ a „diplom nejlepšího zaměstnance měsíce“. Přímo pro sportovní diplom Canva šablonu nemá, v záložce „diplom nejlepšího zaměstnance měsíce“ je ale mnoho konceptů, které lze pro hezký sportovní diplom využít. Samozřejmě můžete začít i bez šablony, inspirovat se můžete i na jiných webech, třeba zde jsou diplomy ke stažení, které v canva také můžete snadno editovat a doplnit o text.

  2. Výběr šablony

  Vyberte si šablonu.

  Po kliknutí na „Diplom nejlepšího zaměstnance měsíce“ se vám otevře pracovní plocha. V levé záložce si můžete vybrat z mnoha nabízených šablon. Výběr je opravdu široký, takže si každý dokáže zvolit podle svého vkusu a příležitosti, pro kterou diplom vytváří. Použití šablony, samozřejmě, není nutností, můžete si rovněž vytvořit diplom přesně podle svých představ. To už je ovšem časově náročné a vyžaduje to alespoň základní orientaci v Canvě. Pokud se ale přesto rozhodnete navrhnout si svůj vlastní diplom bez šablony, poslouží vám panel nástrojů, jenž naleznete na levé straně obrazovky.

  3. Zadání svého textu a obrázku

  Napište svůj text.

  Vyberete-li si šablonu, stačí pak již jen kliknout na předpřipravené textové pole a vložit do něj svůj vlastní text. Pokud budete chtít některý z prvků šablony vymazat, pouze na něj klikněte a zmáčkněte na klávesnici tlačítko Delete. Svou fotku či obrázek vložíte do diplomu nejsnadněji tak, že obrázek zkopírujete a následně pomocí klávesové zkratky Ctrl + V do dokumentu vložíte. Vložený obrázek pak můžete podle libosti ořezávat, zvětšovat, zmenšovat, přesouvat či otáčet.

  4. Stažení diplomu

  Upravte obrázek.

  Poté, co upravíte diplom tak, aby odpovídal vašim představám, stáhnete si ho do svého počítače a máte hotovo. Klikněte v pravém horním rohu na ikonku se symbolem dolů orientované šipky. Úkon ještě jednou potvrďte zmáčknutím fialového tlačítka „Stáhnout“. Návrh se vám zároveň automaticky uloží na váš účet, budete-li se k němu tedy ještě někdy chtít vrátit, najdete ho tam. Nyní stačí diplom jen vytisknout a můžete ho předávat vítězům.

  Finální podoba

  Související Alíkovina:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 24. srpna v 11:46.
  kytarystka05 v něm napsala:

  Hezký článek. Canva.com jsem začala využívat hlavně pro výrobu coverů, koláží a tapet na mobil či PC.
  Je to super program ale předchozím komentářům musím dát za pravdu. Drtivá většina z nás nepotřebuje vyrábět diplomy.

  Já tedy diplomy občas vyrábím k hrám na narozeninové oslavy sourozenců atd. ale stejnak je to docela zbytečná informace...

  Článek je ale pěkný a určitě dal moc práce- 5 tlapek >X<-

  Příspěvek z 23. srpna ve 12:10.
  Alleinka v něm napsal:

  Canva.com využívám poměrně často, ať už na prezentace, anebo tvorbu coverů sešitů, zadní plochy apod. Jen tedy musím říct, že byť ji používám relativně často, tak ještě nikdy pro výrobu diplomu – to je zrovna ze všeho využití to asi nejméně používané a nejméně potřebné. :-D

  Je škoda, že autorka místo diplomu nepopsala třeba výrobu prezentací, výrobu letáků nebo výrobu životopisů (pro starší čtenáře), to jsou totiž věci, které podle mě spousta dětí či studentů může (časem) využít. :-) Na druhou stranu je práce s Canva.com tak jednoduchá a intuitivní, že přemýšlím, jestli je vůbec třeba jakýkoliv návod. :-D

  Příspěvek z 22. srpna v 16:17.
  Anežka9 v něm napsala:

  Hezký článek ale nikdy ho nevyužiju 4 tlapky