Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak začal dějepis bavit i mé spolužáky

  vydáno  •  Škola a poznání · Historie
  O historii jsem se začala zajímat už v deseti letech. Přišla mi důležitá. Přečetla jsem knihu o Karlovi IV. a spoustu knih od Terryho Dearyho, například "Drazí zesnulí - Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek" nebo třeba dva díly z řady "Děsivé dějiny" o Anglii a Francii.

  Jindřich VIII., © Alík

  Z našich dějin do této řady patří "Prohnaní Přemyslovci". Jsou to všechno knihy, které vás seznámí s historií a navíc jsou zábavně sepsané.

  Když jsem v sedmé třídě zjistila, že z celých 32 dětí jsem jediná, která se o historii zajímá, a všichni si navíc myslí, že jim to k ničemu nebude, rozhodla jsem se to změnit. Na hodinu literatury jsem přinesla knihu "Tudorovci - král, královna a milenka" (je to i zfilmované). Četla jsem podle mě nejlepší ukázku a referát se líbil. Paní učitelka dokonce prohlásila, že je to nejlepší referát, který v této třídě slyšela.

  Po hodině (a dokonce i při hodině) se mě spolužáci začali ptát na spoustu věcí z této doby. Dokonce uznali, že 6 manželek je doopravdy hodně a že Jindřich byl krutý panovník. Knížku jsem zatím půjčila deseti lidem a začínají o ni prosit další, dokonce i kluci. U nás ve třídě už není nikdo, kdo by nevěděl, kdo to byl Jindřich VIII. A můžu vám zaručit, že nejsme pozadu ani v Alžbětě, Marii nebo Jindřichovi VII. Většina z nás umí vyjmenovat všech šest manželek Jindřicha VIII. - jsme skoro odborníci.

  Dcerou Jindřicha VIII. a jeho druhé manželky Anny Boleynové byla Alžběta - její matku král popravil za cizoložství a Alžbětě říkali "spratku". I přes to se stala jedním z nejvýznamnějších panovníků Evropy...

  Ještě pořád si myslíte, že historie je nudná? Nezajímá vás, co bylo před vámi a proč si takhle vlastně žijeme? I když vás nebaví číst, spousta historických knih je zfilmovaných. Pro začátek doporučuji film "Králova přízeň" nebo seriál "Tudorovci".

  Autor: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 14. dubna 2010 v 7:51.
  Embri v něm napsal:

  Reakce na -t-e-w-e-s-k-a-a-a:

  Jj, ale mám pocit, že to byla 1. světová válka a ne 2.

  Příspěvek z 13. dubna 2010 v 18:13.
  haňamaňa v něm napsala:

  :-)

  Mě dějepis docela baví ..726

  Příspěvek z 13. dubna 2010 v 17:32.
  Originál v něm napsala:

  anna boleynová

  anna boleynová je nejlepší královna anglie a nejvíce se o ní zajímám4444444444444444444444444444