Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak začít s blogem

  vydáno

  Baví vás psaní svých vlastních článků? Blog je skvělá výzva!
  Kdo by chtěl začít, ale potřebuje se od něčeho odpíchnout, tak já vám dám rady!

  Klávesnice s nápisem BLOG, © Češtinář

  Přemýšlíte o založení blogu? Ale nevíte, na jaké platormě ho udělat, jak ho rozjet?
  Pokusím se vám z mých zkušeností nějaké rady předat.

  ZVOLTE SI PLATFORMU
  Abyste vůbec nějaký blog mohli udělat, musíte si vybrat platformu. Já se inspirovala od Cup of Style a zvolila jsem si Blogger.com, je přehledný a články se na něm vkádají bez problémů.

  ZVOLTE SI JMÉNO
  Fantazii se meze nekladou, ale když dáte nějaký specifický, jednoduchý jméno, lidi si vás lépe zapamatujou. Například si zvolte svoje jméno, přezdívku nebo nějaký váš charakteristický znak.

  TÉMA
  Zvolte si téma. Za mě bych si vybrala jedno téma, které se v blogu bude odehrávat, které bude s blogem spojené, například lifestyle. Můžete také vytvořit takovou všehochuť, ale myslím, že když zvolíte jen jedno téma (a okolí toho tématu), tak když se řekne vaše jméno blogu, každý bude vědět, co vás vyznačuje.

  GRAFIKA A FOTKY
  Nezapomeňte si udělat nějakou hezkou grafiku. Ze začátku si na platfomě zvolíte, jak chcete mít blog rozvržený. Potom si udělejte svoje pozadí, svoji grafiku, doporučuju Photoshop, pracuje se s ním vážně perfektně. Udělejte grafiku tak, aby vás vystihovala. Pokud jste decentní, udělejte decentní grafiku, pokud jste zábavný typ, udělejte crazy grafiku. Mnoho lidí říká, že něco takového má být nepřeplácané, já zastávám názor: udělejte ji, jak vy se cítíte, jak vy vše okolo vnímáte... Dále bych si dala záležet na vkládání fotek, tady zastávám názor, že je lepší kvalita než kvantita. Fotky dávejte k tématu, dobře zaostřené a něčím zajímavé.

  PRAVOPIS
  Podle mě mezi nejdůležitější věci patří správná gramatika a pravopis. Dávejte pozor na interpunkci a překlepy. Tak váš blog bude vypadat lákavěji, chytřeji. Přece nechcete, aby vás každý označoval za negramota. Ale rozhodně, když se tam jednou za čas objeví nějaký překlep, asi bych si s tím takovou hlavu nedělala, nikdo není dokonalý. Popřípadě chyby se dají opravit.

  Good luck a zase příště!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 24. února 2018 v 15:02.
  dennisvet v něm napsala:

  Mojemiminko: to ani neříkám :D ale je to fakt kravina (slušně řečeno) si myslet "teď jsem přečetla amatérský článek o blogu, můžu jít blogovat"
  A navíc doufám, že sis aspoň přečetla i ne zrovna kladné názory v komentářích na ten pekný článok.

  Příspěvek z 23. února 2018 v 16:13.
  Mojemiminko v něm napsala:

  dennisvet
  hele môžem a či budem či nebudem písať blog to nie je tvoja vec

  Příspěvek z 22. února 2018 v 19:45.
  dennisvet v něm napsala:

  Mojemiminko: přečtení jednoho článku neznamená, že můžeš psát blog..