Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Jak začít školní rok

  vydáno  •  Škola
  Prázdniny se pomalu, ale jistě blíží ke konci a téměř nikomu se nechce zpátky do lavic. Mně taky ne. Ale připravila jsem si pro vás pár rad, jak nastartovat nový školní rok co nejlépe.

  KDYŽ SE VRACÍTE MEZI STARÉ SPOLUŽÁKY 

  Najděte si na všem něco pozitivního. Zase uvidíte svoje kamarády, budete blbnout o přestávkách a navzájem se učit na test až těsně před hodinou. To všechno nezní sice líp než koupání a hry, ale přece jenom to každému z nás v koutku duše chybí. Protože ten řád prožíváme 10 měsíců v roce, jsme na něj tak trošku zvyklí. 

  Obědy ve školní jídelně na které si všichni stěžujeme, jsou vlastně taková schůze party a spíš mluvíme, než jíme. Lidé, kteří s námi chodí do třídy jsou skoro jako naše vzdálená rodina, protože s nimi trávíme spoustu času, pět dní v týdnu po celých dlouhých 10 měsíců. 

  Vraťte se do školy s tím, že se nevracíte do budovy plné učení a nudy, ale že se vracíte ke svým spolužákům, k přestávkám, ke skvělé zábavě s kamarády a k úžasnému pocitu v pátek večer, když už máme napsané všechny úkoly. Úkoly se nezavalte, ale dělejte je radši doma a hned, ať máte večer nebo o přestávkách ve škole víc volného času. Pokud se vám něco nelíbí na vašem starém penále, okamžitě to změňte! Všechno z vaší školní výbavy se vám musí líbit. Na vrch hromady se sešity a učebnicemi si dejte sešity z předmětů, které vás baví a v rozvrhu si je červeně zakroužkujte. Motivujte se! 

  KDYŽ JDETE DO NOVÉ TŘÍDY 

  Co mě tam asi čeká? Jací tam budou lidé? Bude to taková zábava jako na staré škole? A co učitelé? To jsou otázky asi každého z nás, když jdeme na novou školu. Pokud tam máte už domluvené, s kým budete sedět nebo tam aspoň někoho znáte, je to v pohodě. Máte určité zázemí a tak se snadněji seznámíte. Berte jako výhodu že jste jinde. Už by vám jinak z té staré školy hráblo, potřebujete po určité době změnu. Berte jako výzvu začít se bavit s ostatními, buďte na ně milí a snažte se být i vtipný. Když uděláte hned ze začátku pozitivní dojem (i na kantora), celý školní rok bude jednoduší! A co když tam jdete jen s někým, koho znáte a nemáte rádi? Nešiřte hned pomluvy, aby jste si nezískali pověst školní drbny,ale dokažte mu/jí, že jste lepší! Tahle „soutěž“ vám pomůže poznat skvělé nové lidi! A nakonec nejobávanější varianta: Na nové škole nikoho neznáte! No to je ale i super výhoda! Všechny vaše trapasy a špatné věci, které o tobě staří spolužáci věděli jsou zapomenuty! Udělej si novou super image třídního vtipálka, nebo třeba nejmilejší holky v okolí! Je jen na tobě, jaké chceš mít nové já!!

  A pro všechny: Hledejte si prázdniny (volno), které je nejdřív a třeba vám to pomůže. (Můžete si říkat věty typu: A potom budu mít týden volno a budu relaxovat!)

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 1. září 2015 ve 12:54.
  amandamesa v něm napsala:

  Reakce na KanekiShiro:

  lehká? tak s tím teda nesouhlasím!

  Příspěvek z 28. srpna 2015 v 15:02.
  KanekiShiro v něm napsala:

  Reakce na a_u:

  Všechny lidi, co znám říkají že devítka je celkem lehká :D Jediné co je trochu stresující jsou přijímačky..takže :D Nemyslím si, že to bude nějak výrazně jiné než obvykle :)

  Příspěvek z 28. srpna 2015 v 10:57.
  a_u v něm napsala:

  Achjo, já jdu do devítky a netěším se tam ani trochu...No i když....to učení a opisování úloh tři minuty před zvoněním, ty neuvěřitelný hovadiny o přestávkách, to chození ven s kámošema...jo, trošku mi to chybí :3